Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Włoskie pralinki Passioni – Auchan

Włoskie pralinki Passioni - AuchanJak już wcześniej pisałem, podczas niedawnej mojej podróży przez Włochy starałem się poszukiwać nowych, nieznanych mi słodyczy. Miałem między innymi okazję porównać polski i włoski Auchan pod tym kątem – nasze lokalne sklepy są lepiej przygotowane na odwiedziny smakoszy czekoladowych.

Sporo się napociłem, aby z użyciem google translatora przetłumaczyć z włoskiego na nasze – Włosi mają to do siebie, że nie uznają najwyraźniej etykiet wielojęzycznych, nawet angielski dla nich nie istnieje… I tak oto brzmi nazwa: pralinki wypełnione kremem orzechowym z całymi orzechami laskowymi w czekoladzie deserowej. Produkt sprzedawany pod marką własną Auchan – stosunkowo niedrogi (w przeliczeniu na kg około 52 zł).

Opakowanie na wpół kartonowe (waga 250g), wewnątrz pralinki zapakowane w przezroczystą folię, a każda z nich jeszcze osobno pakowana jak cukierki – w zawijaną folię aluminiową w dwóch kolorach. Jedne zawierają w środku cały orzech laskowy w gęstym kremie orzechowym, drugie podobne lecz bez orzecha.

W smaku dość słodkie, czekolada dobrej jakości – deserowa o zawartości kakao min. 51%. Jednak produkt nie powala na kolana, brak mi jakiegoś dającego się wyraźniej odczuć przejścia smakowego między czekoladą a nadzieniem (pomijając sam orzech). Pralinki te wyjątkowo nie nadają się do spożycia po wyjęciu prosto z lodówki (a we Włoszech latem trzymanie słodyczy czekoladowych poza lodówką może być dość niekorzystne – upały mają naprawdę solidne). Trzeba odczekać, aż nadzienie zmieni nieco konsystencję z półpiaskowej zmrożonej na bardziej łagodną.

Mimo braku efektu WoW, ocenię ciut powyżej średniej, czyli na 2+ dzięki niewygórowanej cenie i ładnemu pomysłowi na opakowanie – może się nadawać na drobny słodki upominek, zwłaszcza gdy chcemy komuś sprawić niespodziankę czymś, czego w Polsce raczej nie da się kupić w sklepie.

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Auchan we Włoszech, sierpień 2016): ok. 13 zł
Cena za kg: około 52 zł
Liczba kcal w 100g: 569
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 37,6g
Ostrzeżenia: zawiera mleko, soję, orzechy laskowe, może zawierać też inne orzechy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *