Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Świąteczne kulki marcepanowe – Milka

Świąteczne kulki marcepanowe - MilkaW okresie przedświątecznym staram się wybrać do różnych sieci handlowych, aby mieć jak największą szansę na okresowe łowy nowych lub tylko okazjonalnych słodyczy. Z wyprawy do hipermarketu Tesco udało mi się przynieść do domu i spałaszować za jednym zamachem paczkę kulek marcepanowych.

Świąteczne kulki marcepanowe - MilkaNie był to wielki wyczyn, bo foliowe opakowanie liczy sobie ledwie 90g. Producentem jest Milka, ale nawet jak na ich jakość to cenę uważam za zbyt wysoką (111 zł w przeliczeniu na kg produktu).

Jako opis posłuży zdanie spisane z opakowania: Marcepan (78%) w czekoladzie mlecznej (22%) z mleka alpejskiego z dużą zawartością kakao. Faktycznie raczej ciemniejsza ta czekolada, niż zwykle w przypadku Milki ma to miejsce, ale dla mnie zdecydowanie za mało tej czekolady. Faktycznie to wyróżnik na niekorzyść tych kulek, które nie w pełni kuliste są, bo mają stopkę z czekolady (taniej jest je w tej postaci produkować).

W smaku dość słodkie te kulki, marcepan z zawartością 25% migdałów, ale mocno zmielonych, wyjątkowo jednolita jego konsystencja w porównaniu do innych produktów z nadzieniem marcepanowym, jakie miałem okazję wcześniej opisywać. Ciekawostką w opisie jest zawartość pasty z orzechów laskowych, może to sprawiło, że konsystencja nadzienia jest nieco inna niż zwykle?

Wrażenie ogólne – kulki marcepanowe są całkiem smaczne, szczególnie zadowoleni będą ci, którzy lubią wysokosłodkie produkty Milki, ja jednak ze względu na wysoką cenę raczej drugi raz nie kupię (chyba że może inny smak, bo te kulki sprzedawano w kilku smakach), i z tego powodu nie wróżę im stałego miejsca na półkach poza okresem świątecznym. Kompromis zalet i wad sprowadza ocenę do dość przeciętnej wypadkowej 2/5.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Tesco, grudzień 2016): 9,99 zł
Cena za kg: 111 zł
Liczba kcal w 100g: 458
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 57g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 22g
Ostrzeżenia: produkt zawiera orzechy laskowe i migdały, mleko, soję, syropy glukozowy i sorbitolowy, może zawierać pszenicę (źródło glutenu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *