Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Świąteczna bombonierka Weihnachts-Tradition – Lindt

Świąteczna bombonierka Weihnachts-Tradition - LindtPublikując co tydzień po jednym wpisie znów nie wyrobiłem się przed świętami ani przed nowym rokiem z prezentacją wszystkich zakupów słodyczowych pojawiających się w okresie przedświątecznym. Dziś kolejna dawka wrażeń kulinarnych – tradycyjna bożonarodzeniowa bombonierka Weihnachts-Tradition wyprodukowana przez Lindt.

Muszę przyznać, że w tym roku się przeliczyłem, bo o ile w kilku poprzednich latach w grudniu w Auchan można było spotkać wyjątkowe wersje bombonierek Lindt i to w bardzo przystępnych cenach, to w 2016 roku było z tym słabo. Produktów z lat poprzednich nie było, ale trafiłem na coś, czego wcześniej nie znałem. To rzekomo świąteczne tradycyjne smaki i pralinki, które są w odpowiednich kształtach (5 rodzajów, w tym 3 z nich widoczne na powyższym zdjęciu opakowania o wadze 137g).

Niestety cena już do atrakcyjnych nie należy – ponad 240 zł w przeliczeniu na kg to bardzo dużo. Ponadto o ile do tej pory przyzwyczajony byłem do oceniania jakości (subiektywnych odczuć smakowych) bombonierek od Lindt blisko maksymalnej oceny 5, to tym razem tylko 3+. A to ze względu na małą różnorodność smakową, do tego spora część to wyroby marcepanowe, pozostała z kolei nazbyt twardo chrupiąca – no i cena przesadzona.

Jak do tej pory to najsłabsza bombonierka tej firmy, na jaką trafiłem (nie licząc produktów serii Lindor, które mi osobiście nie pasują mimo dobrej jakości ich produktów składowych) – raczej nie skuszę się drugi raz nawet po nieco niższej cenie…

Ocena ogólna (subiektywna) 3+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Auchan, listopad 2016): 32,79 zł
Cena za kg: 240,66 zł
Liczba kcal w 100g: 518
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 31g
Ostrzeżenia: produkt zawiera wiórki kokosowe, mleko w różnych postaciach, ryż, ekstrakt słodowy jęczmienny, mąka pszenna (gluten), jajka, tłuszcz palmowy, soję, orzechy laskowe, włoskie, migdały, może zawierać inne orzechy

Komentarze

  1. Muszka 7 marca 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *