Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Słodycze mogą być smaczne i tanie!

Herbatniki Carrefour pokryte czekoladą deserowąW ostatnim czasie nazbierało się trochę takich słodyczy, które czasem różnią się nieznacznie od już wcześniej opisanych i szkoda czasu na odrębny wpis dotyczący każdego z produktów z osobna. Zaprezentuję kilka stosunkowo smacznych a do tego tanich produktów.

Kiedy pewnego dnia zabrakło w Tesco moich ulubionych ciastek (herbatników) z jednej strony pokrytych grubą warstwą deserowej czekolady (wersja z czekoladą mleczną wciąż jest w sprzedaży), poszukałem i znalazłem jakiś odpowiednik w Carrefourze.

Herbatniki Carrefour pokryte czekoladą deserowąNiestety nie był to aż tak udany produkt, choć waga nieco większa (130g, cena 3,45 zł – w przeliczeniu na kg podobna do tych z Tesco), to sam herbatnik wydał się nieco mniej kruchy (jakby bardziej wilgotny), a czekolada ciut słodsza. Może to złudzenie, ale dało się zauważyć różnicę jakości, stąd ocena tylko 3/5.

Po pewnym czasie do Tesco dotarły nowe ciastka – te wyglądają już (a raczej moje odczucia smakowe tak wskazują) na idealną kopię tych Butter Biscuits produkowanych specjalnie dla Tesco w Niemczech – ta sama waga 125g i kształt opakowania (inna tylko szata graficzna, patrz poniżej). Ciastka Ritto Dark Chocolate wytwarza polska firma ZPC Flis sp. j. W smaku nie do odróżnienia od pierwowzoru (stąd ocena 4/5), choć skład nieco inny, więcej węglowodanów (64%), mniej tłuszczu (23%) – mniejsza kaloryczność 494 kcal na 100g. Cena identyczna 3,29 zł – jednym słowem rewelacja przy tak niskich kosztach.

Ciastka Ritto Dark Chocolate z TescoKolejny produkt, który ma identyczną jakość z Rido Dark z Biedronki to Malti keks Dark, ultra kruche ciasteczka oblane deserową czekoladą. Dostępne w opakowaniu 350g w cenie 5,99 zł (17,11 za kg!), poniższe zdjęcie może być nieaktualne (sprzed kilku miesięcy), bo producent dr Gerard ostatnio zmienił wygląd całej swojej linii produktów.

Ciasteczka Malti keks Dark - dr GerardOstatni produkt, który jest identyczny z opisywanymi wcześniej La Crema, to ciastka z kremem czekoladowym (oczywiście są i inne smaki tej samej linii produktów), zmieniono tylko opakowanie, wprowadzając nazwę sieci Carrefour, cena 3,29 zł bardzo atrakcyjna (w Auchan już nie mogłem znaleźć tego smaku, raz też widziałem je w Netto, potem już ich nie było) – producent ten sam – Chojecki S.A. więc i produkt jest ten sam – genialny i tani – wart polecenia każdemu.

ciastka z kremem czekoladowym - Carrefour

Okazuje się, że w polskich sklepach można spotkać smaczne tanie słodycze.

2 komentarze

  1. Julo 5 stycznia 2017 Odpowiedz
    • Grzegorz 6 stycznia 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *