Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Pralinki Ferrero Kusschen

Pralinki Ferrero KusschenOto na jaką ciekawostkę można natrafić w Niemczech lub na stoiskach sprzedających towary z tego kraju. Jedna z najlepszych światowych marek (Ferrero) wypuściła na rynek niemieckojęzyczny (nazwa produktu wyjątkowo nie jest międzynarodowa) całkiem udany produkt.

Są to pralinki Ferrero Kusschen w ciekawym sześciokątnym kartonowym opakowaniu. Pudełko o wadze 178g zawiera 20 pralinek z mlecznej czekolady z nadzieniem kakaowo-orzechowym i całym orzechem laskowym w środku. Choć to idea podobna do ich flagowych produktów Ferrero Rocher pod względem składników (oraz pod względem wyglądu pralinki podobna do Mon Cheri), to smak jest inny.

Ciekawą dla mnie cechą jest wyjątkowa proporcja wszystkich składników, która mimo wykorzystania sporej ilości czekolady mlecznej (min. 31% kakao)), nie daje uczucia przesłodzenia. To bardzo zwodnicze, bo można zajadać się tymi pralinkami bez końca i bez uczucia nasycenia się słodyczami i to przy wyjątkowo wysokiej kaloryczności, nawet ja na słodycze (to uwaga szczególnie ważna dla osób mających problemy z nadwagą). Dodam też, że istnieją inne wersje tych pralinek, np. w białej czekoladzie.

Kolejny przykład, że międzynarodowe koncerny po macoszemu traktują Polskę i wielu produktów nie chcą sprzedawać na naszym rynku lub wprowadzają je dopiero po wielu latach, czy i w tym przypadku kiedyś się doczekamy? Byłby to dobry krok, bo choć produkt nie jest tani (na allegro ceny zaczynają się od 14,90 zł), to wyjątkowo smaczny.

Ocena ogólna (subiektywna) 4/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklepy internetowe, allegro, jesień 2016): od ok. 14,90 zł
Cena za kg: 83,70 zł
Liczba kcal w 100g: 630
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 40,3g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 47,3g
zawiera mleko, soję, orzechy laskowe, może zawierać także gluten i śladowe ilości innych orzechów

Komentarze

  1. Muszka 26 listopada 2016 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *