Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Marcepanowo-piernikowe domino w czekoladzie – Douceur

Marcepanowo-piernikowe domino w czekoladzie - DouceurW okresie przedświątecznym sięgnąłem po pewien produkt (okresowo promowany, stąd choinki na opakowaniu), do którego nie miałem zbytniego przekonania, bo coś podobnego próbowałem kilkanaście lat wcześniej i mnie nie zachwyciło. Tym razem było inaczej i trudno powiedzieć skąd ta różnica w odbiorze.

Może znaczenie miało to, że tym razem celowo wybrałem wersję z ciemną czekoladą (są i inne wersje), ponadto świeżość składowych tych słodyczy była wyjątkowa. A może też trafiłem na innego producenta (marka Douceur z Niemiec), bo idea domino znana jest w wielu krajach niemieckojęzycznych. I tu problem – nie jest to towar kupiony w naszych sklepach (choć może coś podobnego ktoś gdzieś trafi), nabyłem go na stoisku z produktami sprowadzanymi z Niemiec.

Nazwa marcepanowo-piernikowe domino w czekoladzie wynika z wyglądu (choć bardziej podobieństwo z kostkami domina powinno się kojarzyć w przypadku naszych krajowych specjałów – prostokątnego ptasiego mleczka). Tu mamy do czynienia z kwadratowymi (widok z góry) kostkami trójskładnikowego produktu – i to jest klucz do sukcesu tych słodyczy. To trzy równej grubości warstwy (patrząc od góry): marcepanowa (słodka), galaretka (kwaskowa) i piernik u dołu. Co ważne piernik jest bardzo lekki, świeży (nie zeschnięty, umiarkowanie słodki). Ten pomysł połączenia trzech tak różnych składników okazał się genialny.

Całość polana deserową czekoladą jest dość słodka (wysoka zawartość węglowodanów przy jednoczesnej niskiej kaloryczności jak na słodycze), a mimo to nie pozwało mi to zbyt szybko odstawić opakowania na bok. Jest ono zbyt duże jak dla jednej osoby na jedną chwilę delektowania się. 20 kostek ma łączną wagę 250g i całość w przeliczeniu na kg dość tania (28 zł) w porównaniu do jakości.

Ocena ogólna (subiektywna) 4-/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep z produktami z Niemiec, październik 2016): 7,00 zł
Cena za kg: 28 zł
Liczba kcal w 100g: 361
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 65,3g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 8,5g
Ostrzeżenia: produkt zawiera składniki mleka, pszenicy (gluten), soi, i może zawierać kilka innych składników w śladowych ilościach (jak sezam, orzeszki ziemne)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *