Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Paluszki waflowe z kremem pomarańczowym – Tesco

Paluszki waflowe z kremem pomarańczowym - TescoZwykle staram się unikać produktów oznaczonych marką sieci handlowej, ale tym razem piękne opakowanie mnie skusiło i sięgnąłem po paluszki waflowe z kremem o smaku pomarańczowym w czekoladzie. Po prostu lubię połączenie czekolady i smaku pomarańczy, dlatego fakt, że to produkt sygnowany jako Tesco, nie zniechęcił do eksperymentu.

Niestety eksperyment niezbyt udany ani dla mnie, ani dla samego producenta chyba… Za jakość kartonowego opakowania należy się ocena 5, w środku jest już znacznie gorzej. W pudełku o wadze 200g znajduje się 20 rurek z kremem kakaowo-pomarańczowym.

Na opakowaniu rzuca się w oczy przepołowiona rurka, która jednak nijak ma się do tak świetnych słodyczy, jak Amicelli. Jeśli spojrzeć na poniżej tej przepołowionej, ukazane są całe rurki, mają one dziwną spłaszczoną końcówkę. Wynika to z faktu, iż tania wersja produkcji polega na tym, że rurka sklejona jest z dwóch połówek, górnej i dolnej, a spłaszczona końcówka zapewnia szczelność styku na końcach. Sama grubość waflowej części rurki jest dość spora, a i kremu nie jest za mało.

Wadą jest raczej przeciętna jakość czekolady z wierzchu (rozpływająca się w palcach), a także kukurydziany typ wafla – tak nazywam te, które nie poddają się łatwo przy próbie całkowitego zgryzienia (zgrzytając w zębach lub zalepiając je w połączeniu ze śliną – w tym przypadku to przenośnia, bo w samym produkcie kukurydzy nie użyto) – choć poziom tej wady (z mojego punktu widzenia, bo może niektórzy ten efekt lubią) nie jest duży. W smaku rurki przeciętne z lekko tylko wyczuwalnym posmakiem pomarańczowym – no nie przekonałem się do tych słodyczy, zwłaszcza po wczytaniu się w etykietę ze składnikami.

Producent jest też szczery do bólu jeśli chodzi o szczegóły użytych składników, a wśród nich: tłuszcz roślinny (palmowy) i mleczny, tristearynian sorbitolu, polirycynooleinian poliglicerolu, węglany sodu, węglany amonu, lecytyna z soi, wanilina itp. Sprawdzałem – produkt nie świeci w nocy.

Choć cena jest niska, to odpowiada raczej poziomowi jakości składników i odczuć smakowych, kolejnego opakowania nie kupię.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Tesco, lato 2016): 4,99 zł
Cena za kg: 24,95 zł
Liczba kcal w 100g: 549
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 56g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 33g
Ostrzeżenia: produkt zawiera mleko, jaja, soję, pszenicę (gluten) i sporo dziwnie brzmiących dodatków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *