Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada mleczna z nadzieniem mleczno-kokosowym – Ritter Sport

Czekolada mleczna z nadzieniem mleczno-kokosowym - Ritter SportOkres przedświąteczny daj ogromną szansę spotkanie nowych, jedynie okazjonalnych słodyczy. Z wyprawy do hipermarketu Auchan udało mi się przywieść do domu ciekawą wersję kwadratowej czekolady znanej marki Ritter Sport.

W ramach zimowej serii Winter-Kreation wyprodukowano między innymi czekoladę Koksmakrone, czyli mleczną czekoladę nadziewaną masą o smaku kokosowych wiórków (ledwie 2% zawartości). Hmm, no właśnie – nie tylko o smak w słodyczach chodzi, ale też o inne wrażenia – ta czekolada rozczarowała z dwóch powodów.

Po pierwsze solidna dawka nadzienia ma postać dziwną do gryzienia, jakby zmielone szkło w połączeniu z innymi dodatkami (takie nietypowe zgrzytanie zębów, jak przy gryzieniu kryształków cukru, lecz w konsystencji żadnych kryształków nie wyczułem. Po drugie czekolada jest bardzo słodka i to tą gorszą formą słodkości – wyczuwalny cukier mleczny w dużej ilości.

Tyle odczuć, a teraz rzetelne źródło – opis z opakowania: czekolada mleczna z nadzieniem mlecznym (41,5%), kawałkami kokosanek (3,5%) chrupkami ryżowymi (0,8%). Polecam tylko wielbicielom mleka i przesłodzonych czekolad – ja z pewnością więcej nie sięgnę po ten wynalazek. Lubię produkty kokosowe, ale tej czekoladzie daleko np. do produktów Wedla czy Lindt.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Auchan, listopad 2016): 6,09 zł
Cena za kg: 60,90 zł
Liczba kcal w 100g: 584
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 51g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 24g
Ostrzeżenia: produkt zawiera wiórki kokosowe, mleko w różnych postaciach, ryż, glukozę, jajka, tłuszcz palmowy, soję, może zawierać orzeszki ziemne i inne orzechy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *