Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Ciastka kokosowe Pasja w czekoladzie – dr Gerard

Ciastka kokosowe Pasja w czekoladzie - dr GerardW tytule dzisiejszego wpisu zawarłem słowo ciastka, choć producent dr Gerard (z Polski, bo nie każdy jeszcze rozpoznaje tę markę) sugeruje, że to czekoladki Pasja z kremem kokosowym na kruchym ciasteczku. Jednak owej czekolady jest bardzo mało, jak dla mnie zbyt cienka warstwa, aby uznać to za czekoladki.

Deserowa czekolada łącznie z ukrytym pod nim nadzieniem wizualnie sprawiają, że z ciastkiem tworzą proporcję pół na pół. O ile nadzienia kokosowego jest wystarczająco w stosunku do ciastka (wygląda jak pieczony kruchy herbatnik ale z ciemnej mąki), to będę się upierał, że czekolady powinno być więcej.

Opakowanie z tworzywa sztucznego jest spore, nie prezentuje się zbyt elegancko (ale przy niskiej cenie można przymknąć na to oko), zawiera 10 takich ciastek (widocznych na powyższym zdjęciu) o łącznej wadze 170g. Składniki należą do tych z raczej niskiej półki, choć w smaku nie czuć niedostatków.

Moją uwagę przykuł fakt, że na opakowaniu sporych rozmiarów jest zadowalająca wielkość i czytelność czcionki opisu składników, niestety okupione jest to tym, że tylko w języku polskim, brak choćby angielskich napisów.

Jako tani produkt Pasja można go polecić i otworzyć taką paczkę, gdy pojawią się nieoczekiwani goście – natomiast brak w smaku jakiegoś zachwycającego WoW, a do tego dla mnie ciut za słodkie.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Carrefour, czerwiec 2016): 5,25 zł
Cena za kg: 30,88 zł
Liczba kcal w 100g: 520
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 62g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 27g
Ostrzeżenia: produkt zawiera składniki mleka, pszenicy (gluten), soi, do tego spulchniacze, syrop glukozowy i oleje roślinne, wiórki kokosowe, ponadto może zawierać kilka innych składników w śladowych ilościach (jak sezam, orzeszki ziemne, inne orzechy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *