Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bomonierka Patrizier (Praline Pasteten) – Reber

Bomonierka Patrizier (Praline Pasteten) - ReberProdukty marki Reber należą do wyjątkowo drogich, z tego powodu opisywaną dziś bombonierkę Patrizier (Praline Pasteten) można uznać za wyjątkową. Pod względem cen wyróżnia się ona znacząco, ale nie tylko.

Producent stawia przede wszystkim na jakość, co widać nawet na powyższym zdjęciu przedstawiającym kwadratowe opakowanie od góry. Jest ono w dużej części przezroczyste i widoczne są pojedynczo elegancko zapakowane pralinki. Całość waży 340g, na co składa się 11 pralinek o różnych rozmiarach i kształtach. Choć nie wszystkie są widoczne, to wyjątkowo te cztery ukryte w narożnikach są znane z wcześniejszego opisu marcepanowych kulek tej samej marki.

Niektóre z uwidocznionych na zdjęciu pralinek mają też nadzienie częściowo z marcepanem, ale nie wszystkie z nich, dlatego nie można tej bombonierki jednoznacznie zaklasyfikować jako marcepanowej.

Udało mi się trafić na wyjątkową okazję, kiedy to w Almie znalazłem taką bombonierkę za pół ceny (a i tak przeliczeniowa promocyjna cena za kg to aż 127,21 zł). Sklep ten zaczął stosować taką taktykę w ostatnim miesiącu ważności produktów i pomyślałem, że to świetny pomysł dla testowania najdroższych produktów. Niestety zbyt wiele w kolejnych miesiącach nie skorzystałem na tych wyprzedażach, bo Alma zaczęła chylić się ku upadkowi – no ale nie o sprawach ekonomicznych jest ten blog, więc wątek sklepu i jego problemów oraz zniknięcia z rynku sobie podaruję.

Gdyby nie promocja, pewnie do dziś nie znałbym jakości i odczuć smakowych związanych z tą bombonierką. Pojedyncze pralinki są dość duże, w większości w czekoladzie mlecznej, co w rezultacie daje nam wysoki poziom słodkości.

Trudno mi ocenić całościowo, ale wiem, że produkt nie powala na kolana, jest po prostu dobry, a z powodu zaporowej ceny poza promocją – nie jest wart kupna, no chyba że jakiemuś koneserowi słodyczy chcemy sprawić prezent np. imieninowy.

Ocena ogólna (subiektywna) 3+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie z 50% zniżką (Sklep Alma, sierpień 2016): 43,25 zł
Cena za kg (z 50% zniżką): 127,21 zł
Liczba kcal w 100g: 501
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50,5g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 29,3g
Ostrzeżenia: całość zawiera wiele składników mogących być alergenami i trzeba wczytać się dokładnie, bo każda pralinka ma inny skład

Komentarze

  1. Muszka 7 marca 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *