Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka Złote Czekoladowe Kreacje – Solidarność

Złote Czekoladowe KreacjeTo dziwnie, że dopiero po kilku latach istnienia bloga pojawia się wpis o krajowych słodyczach uznanej marki Solidarność. Może to po części z powodu tego, że promują głównie swoje najsłodsze produkty, a za przesadną słodkością nie przepadam – choć sama firma robi towary wysokiej jakości. Niestety niektórych wręcz nie da się kupić (choć bywają okresowo) w sklepach, z których korzystam.

Dziś opis bombonierki Złote Czekoladowe Kreacje uwidocznionej na powyższym zdjęciu. Ta złota kokarda jest prawdziwa, doklejona do pudełka – to ciekawy wyróżnik, produkt zatem świetnie nadaje się na słodki upominek. Na poniższym zdjęciu pokazano zawartość opakowania, na którą składają się dwie takie warstwy po 14 pralinek każda w aż 11 smakach!

Złote Czekoladowe KreacjeTuż po otwarciu opakowania o wadze 228g unosi się intensywny zapach (co nie jest takie charakterystyczne dla wielu innych słodyczy) tych pralinek, być może wpływ ma na to fakt, że w składzie niektórych jest odrobina alkoholu – choć nie w postaci płynnej.

Nadzienia są różnorodne (krem: orzechowy, kakaowy, migdałowy, kokosowy, pistacjowy, adwokatowy, kawowy, a także o smaku malagi, madery, toffi, brandy-orange) – sama czekolada też jest zróżnicowana, mleczna, deserowa i ich kombinacje z wstawkami z białej czekolady.

Trudno się ocenia całościowo, bo nie każdy smak każdemu podpasuje, ale gdyby nie to, że całość ma nieco za słodki charakter, oceniłbym dość wysoko. Natomiast uśredniając i nieco podnosząc odczucia za elegancję opakowania i niewygórowaną cenę, wystawiam ocenę 3+.

No właśnie, cena zależna od sklepu, choć Złote Czekoladowe Kreacje dostępne są w wielu sieciach handlowych (są też inne, kształty opakowań – jednowarstwowe).

Ocena ogólna (subiektywna) 3+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie w promocji (Sklep Carrefour, sierpień 2016): 18,19 zł
Cena za kg: w promocji 79,78 zł
Ostrzeżenia: zawiera pistacje, orzechy laskowe, migdały, mleko, spirytus, jaja, soję, koncentrat soku wiśniowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *