Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka Mix czekoladek – Hamlet

Bombonierka Mix czekoladek - HamletBombonierka Mix czekoladek - HamletW okresie przedświątecznych zakupów trafiłem na ładnie opakowaną bombonierkę (patrz zdjęcie obok). To przewiązane dekoracyjną wstążką zwieńczoną kokardą pudełko, w którym znajdują się dwie identyczne tacki, a w każdej po 10 pralinek (co uwidoczniłem na powyższym zdjęciu). Do kokardy podpięty kolorowy liścik zawierający opis owych czekoladek.

Zestaw nazwano jako Mix Czekoladek. Producentem jest Hamlet, marka z Belgii. Za elegancją opakowania ciągnie się wysoka cena (w przeliczeniu na kg to prawie 125 zł), moim zdaniem przesadna, zwłaszcza że produkt sprzedawany w sklepie oferującym konkurencyjne ceny.

Czasem wysoka cena jest uzasadniona jakością, lecz tu głównie mogę wyróżnić dobrej jakości czekoladę (biała, mleczna, deserowa) belgijską – jednak wyróżnikiem smakowym w bombonierkach zwykle bywa nadzienie i z nim mam problem. Producenci postawili na różnorodność ale w zewnętrznej części czyli czekoladzie, a to subtelne różnice. A samo nadzienie jest ledwie w dwóch smakach, przynajmniej tyle byłem w stanie rozróżnić. Jedno odrobinę nasycone alkoholem (prawie niewyczuwalny) i o smaku pomarańczowym, a drugie nadzienie występujące w zdecydowanej większości pralinek – to smak kakaowo-orzechowy, taki jak w wielu tanich pralinach typu owoce morza.

Samo nadzienie może nie jest złe, ale jeśli ciągle na to samo się trafia przy kolejnej kosztowanej pralince, to sens ta bombonierka traci, staje się nudna, a do tego bardzo słodka. Dlatego nie mogę wyżej ocenić niż 2+/5, za zbyt małą różnorodność i bardzo wysoką cenę (a do tego kiepskie tłumaczenie składników na język polski, które jedynie przez lupę da się odczytać!). Drugi raz już się nie skuszę na ten mix (bardziej wizualny niż smakowy).

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Auchan, listopad 2016): ok. 31,19 zł
Cena za kg: 124,76 zł
Liczba kcal w 100g: 526
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 56g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 30g
Ostrzeżenia: produkt zawiera orzechy laskowe, mleko, soję, tłuszcz roślinny, syrop glukozowy, sorbitol, aromaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *