Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Biszkoptowe Choco Trio – Milka

Biszkoptowe Choco Trio - MilkaPodczas niedawnej mojej podróży przez Włochy starałem się poszukiwać nowych, nieznanych mi produktów z czekoladą. Nie było to łatwe z dwóch powodów. Po pierwsze znałem już trochę włoskich słodyczy dzięki zakupom w Almie, a po drugie – lustracja sklepów we Włoszech pozwoliła mi bardziej docenić nasze krajowe półki. My mamy dużo większy wybór towarów z różnych krajów, a Włosi sami w sobie – nie są potęgą słodyczy czekoladowych. Miałem okazję porównać polski i włoski Auchan pod tym kątem – a to wiele mówi.

Kolejny problem z Włochami jest taki, że mają w nosie język angielski, a czasem nawet niemiecki – mimo że ich kraj jest (lub za taki uchodzi) potęgą turystyczną… Widać to na opakowaniach produktów włoskich, gdzie rzadko uświadczymy angielski opis. Nawet na tak międzynarodowych produktach, jak Milka (jedna z niewielu zagranicznych firm, która ma mocno wyeksponowane produkty we Włoszech) można się naciąć. I tak było w tym przypadku – napisy w wielu językach, ale z pominięciem angielskiego i niemieckiego!

Mowa o Milka Choco Trio – to produkt, na który trafiłem pierwszy raz właśnie we Włoszech, choć w sieci w zagranicznych sklepach widać, że znany jest od lat. Jedno kartonowe opakowanie o wadze 150g kupiłem w sieci sklepów Auto Grill obsługujących tamtejsze stacje benzynowe przy autostradach. Cena była zatem znacznie wyższa (jak to bywa na stacjach) 3,3 euro – a średnia cena w sieci to około 10 zł.

W środku znajdziemy 5 osobno zapakowanych ciastek biszkoptowych, lecz nie tak lekkich jak w przypadku Choco Twist. Jak widać na powyższym zdjęciu, w środku prostokątnego ciastka jest struktura wielowarstwowa – dwa rodzaje biszkoptowego ciastka i nadzienie kremowe, a wszystko to oblane klasyczną mleczną czekoladą Milki. W smaku całkiem niezłe, choć nie dorównuje podobnie zaprojektowanym Kinder Delice, nie wciąga też tak magicznie jak Choc & Choc (choć wspólną cechą Choco Trio i Choc & Choc jest cała masa nieprzyjaznych dla organizmu dodatków mających nadać produktowi kształt, smak i trwałość świeżego produktu). Choć całkiem smaczne, to raczej drugi raz się nie skuszę na takie ciastka. Wolę produkty mniej przetworzone.

Ocena ogólna (subiektywna) 3-/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklepy internetowe zachodnie, wrzesień 2016): ok. 10 zł
Cena za kg: ok. 67 zł
Liczba kcal w 100g: 468
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 56g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 25g
Ostrzeżenia: zawiera soję, glicerol, tłuszcz palmowy, syrop glukozowo-fruktozowy, kwasek cytrynowy (tyle wyczytałem z nietypowych języków na opakowaniu, ale jest tych składników niefajnych więcej)

Komentarze

  1. Natalia 21 stycznia 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *