Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bounty Dark – Mars

Bounty Dark - MarsCzasem zastanawiam się, czy jest sens opisywać te najpopularniejsze na świecie słodycze i najczęściej je pomijam, starając się skupić na tych mniej znanych, aby nimi zainteresować czytelnika, bo z nimi mniejszą szansę ma na spotkanie z nachalną reklamą w mediach.

Wyjątek robię od czasu do czasu, zwykle gdy chodzi o pojawienie się nowości w postaci wersji z czekoladą deserową (gdzie w standardzie sprzedaje się wersja z czekoladą mleczną). I tak było tym razem, od wielu lat znany wszystkim batonik (a raczej dwa batoniki w jednym opakowaniu o łącznej wadze 57g) Bounty marki Mars kojarzył się wszystkim z czekoladą mleczną.

Bounty Dark - MarsNiestety dla mnie ta wersja podstawowa (niebieska kolorystyka opakowania) była trochę za słodka i bardzo się ucieszyłem, gdy w sprzedaży pojawiła się wersja z ciemną deserową czekoladą (kolorystyka opakowania czerwona widoczna na powyższym zdjęciu) – faktycznie to wersja lepsza w smaku (moje subiektywne odczucie nakierowane na produkty z czekoladą deserową) i dlatego godna polecenia jako słodka przekąska, którą można się z kimś podzielić. Pamiętajmy, że samo nadzienie (zawierające między innymi wiórki kokosowe: 21%) jest identyczne w obu odmianach.

Od ponad roku już dostępny w tej wersji w Biedronce (choć ceny widziałem tam dwie w tym okresie: 1,69 i 1,79 zł), aktualnie nie widziałem go, sporo eksperymentują z towarami przy kasach w Biedronce).

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Biedronka, październik 2014): 1,69 zł
Cena za kg: 29,65 zł
Liczba kcal w 100g: 488
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 55,7g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 27,6g
Ostrzeżenia: zawiera mleko, soję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *