Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada nadziewana: Gorzka Kokosowa – Wedel

Czekolada nadziewana: Gorzka Kokosowa - WedelJak widać na poniższym zdjęciu, na opisywaną dziś czekoladę z nadzieniem kokosowym trafiłem dość przypadkiem, gdyż wyróżnia się etykietą Nowość. Wedel zaproponował bardzo ciekawe rozwiązanie, przy czym od razu zaznaczę, że w mojej ocenie nie jest to wybitnie gorzka czekolada, bardziej wyczuwalny smak deserowy (min. 50% kakao), czyli pozbawiony owego poczucia gorzkości.

Czekolada nadziewana: Gorzka Kokosowa - WedelW smaku bardzo atrakcyjna, choć według mnie nieco za mała warstwa samej czekolady, a do tego dość szybko rozpuszcza się trzymana w palcach, mimo że jadłem ją wyciągniętą prosto z lodówki, żeby całość była twardsza.

Cena dość typowa dla podstawowych czekolad marki Wedel, która to firma dość mocno trzyma się niskich cen, aby utrzymać swoją solidną pozycję na krajowym rynku. Za tę 100g tabliczkę (w plastikowym, miękkim opakowaniu – niby nowoczesnym, bo pozwalającym na wielokrotne zaklejanie – ta idea jednak mnie nie przekonuje, wolę tradycyjne papierowo-aluminiowe opakowania) zapłaciłem w Tesco 2,99 zł. Za dobry smak i niską cenę z czystym sumieniem wystawiam ocenę 3/5, a z pewnością jeszcze nie jeden raz sięgnę po taką tabliczkę, o ile utrzyma się na rynku – bo Wedel ma tendencję do częstych eksperymentów.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Tesco, luty 2015): 2,99 zł
Cena za kg: 29,90 zł
Liczba kcal w 100g: 532
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 52g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 32g
Ostrzeżenia: może zawierać orzechy w tym arachidowe, gluten, jaja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *