Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Pralinki Knusper Nougat – Argenta

Pralinki Knusper Nougat - ArgentaKolejna ciekawa propozycja, na jaką trafiłem na stoisku z produktami sprowadzanymi z Niemiec, to pralinki Knusper Nougat wcześniej zupełnie mi nieznanej marki Argenta Schokoladenmanufaktur GmbH.

W małym kwadratowym, kartonowym pudełku znajduje się 10 zapakowanych w złotą folię aluminiową pralinek, które widoczne są na opakowaniu. Mają kształt rożka, który po rozwinięciu zadziwia, bowiem tego na opakowaniu nie eksponują.

Pralinki Knusper Nougat - ArgentaOtóż nie są to pralinki w całości oblane czekoladą, wręcz przeciwnie – tej czekolady (to wyczuwalnie gorzka czekolada – min. 58,5% kakao, ale niesłodzona, co odróżnia ją od czekolad deserowych o zbliżonej dawce kakao) jest tylko tyle, ile wystaje z rożka. Reszta, to doklejona część masy orzechowej (w kolorze jak to mawiają: kremowym), dość tłustej, zawierającej drobno zmielone, ale wyczuwalne kawałki orzechów laskowych. Ogólnie dość zróżnicowane w smaku obie części składowe i nie tak jak zwykle to bywa, że nadzienie jest oblane czekoladą – tu są jakby sklejone ze sobą dwie części. Eksperymentalnie uznałem, że dobry smak uzyskamy wyłącznie, gdy cały rożek umieścimy w buzi (dość dużo tego będzie) – w przeciwnym przypadku z osobna poczujemy słodką masę orzechową i osobno prawdziwie gorzką i niesłodzoną czekoladę. Towar mogę uznać za dobrej jakości, wyróżniający się swą niezwykłością – stąd ocena 3/5.

Co do ceny, to płaciłem 11 zł, ale ci sprzedawcy, u których się zaopatruję, miewają nie zawsze adekwatne ceny owych produktów z Niemiec (często dużo niższe od tych, które są naszych hipermarketach). W sieci widzę, że pudełko ważące 100g kosztuje 2 euro, zatem tym razem nie trafiłem na korzystną cenę.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (stoisko z towarami z Niemiec, luty 2015): 11 zł
Cena za kg: 110 zł
Liczba kcal w 100g: 593
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 41,6g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 42,6g
Ostrzeżenia: zawiera mleko, orzechy laskowe, soję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *