Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada deserowa nadziewana musem czekoladowym z truflą – Rossmann

Czekolada deserowa nadziewana musem czekoladowym z truflą - RossmannRzadko bywam w takich miejscach jak sklepy Rossmann, ale gdy dowiedziałem się, że oferują tam słodycze, a wśród nich także takie, których gdzie indziej nie kupię, postanowiłem tam zajrzeć przy najbliższej okazji. I dokonałem dwóch zakupów, w tym jednej dziś opisywanej czekolady produkowanej właśnie dla sieci Rossmann.

Czekolada deserowa nadziewana musem czekoladowym z truflą - RossmannTym razem przetestowałem bardzo dobrą czekoladę deserową (min. 50% kakao) z musem czekoladowym z truflą (25%). Na etykiecie pojawia się oznaczenie Das Exquisite a całość opisów na przedniej stronie (jak i na krawędziach) jest po niemiecku, gdyż sam produkt wyprodukowano właśnie w Niemczech dla Rossmanna.

Czekoladę oceniam dość wysoko, choć smak jest zbytnio spójny jak na nadziewaną wersję. No może przesadzam, w nadzieniu o konsystencji gęsto kremowej (prawie maślanej) da się wyczuć nutkę bliżej niezdefiniowanego alkoholu (który oznaczono na opakowaniu jako jeden ze składników obok ajerkoniaku). Mogę uznać tu jej wyższość nad nieco podobnym w konsystencji nadzienia (mus czekoladowy) produktem Lindta.

Całość ważąca 100g znajduje się stosunkowo grubym kartonowym opakowaniu i kosztuje 4,99 zł, co jest ceną adekwatną do jakości. Łagodny niepowtarzalny smak sprawia, że jest to zupełnie inna odmiana produktu opartego o deserową czekoladę – na pewno jeszcze kiedyś sięgnę po kolejną tabliczkę, gdy będę miał okazję zajść do Rossmanna, bo od pierwszej nie mogłem się oderwać aż do skończenia całego opakowania.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Rossmann, styczeń 2015): 4,99 zł
Cena za kg: 49,90 zł
Liczba kcal w 100g: 546
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 43g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 23g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości glutenu, orzechów ziemnych i innych orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *