Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada Walnut Brownie – Heidi

Czekolada Walnut Brownie - HeidiDo dziś nie rozgryzłem jeszcze marki Heidi, żeby móc powiedzieć, iż jest ona rewelacyjna, a może badziewna. Rzadko się zdarza, aby jakaś marka miała podobnie dużo cech po obu stronach – a z Heidi mam właśnie ten problem. Opisywana tu czekolada tej marki pochodzącej z Rumunii należy do tych pozytywnych elementów zaskoczenia co do jakości. A mowa jest o Walnut Brownie.

Czekolada Walnut Brownie - HeidiZacznijmy od polskiego opisu naklejonego na opakowanie: czekolada gorzka z nadzieniem czekoladowym (45%) i orzechami włoskimi (1,5%) w karmelu – do tego w opisie pojawia się specyficzny składnik: herbatniki 3,2%. Czy faktycznie czekolada jest gorzka? Raczej deserowa, o czym świadczy smak i zawartość kakao min. 50%. Jak dla mnie to w smaku średnio przypomina jakieś ciasto typu brownie (choć miałem już okazję spróbować mniej udanych propozycji z nadużyciem tego oznaczenia).

Cechą charakterystyczną jest ciekawa nuta smakowa, która kojarzy mi się z posmakiem landrynkowym, co w połączeniu z czekoladą i odrobiną orzechów daje bardzo nietypową składankę – trudno znaleźć podobny smak wśród innych słodyczy i za to duży plus dla Heidi.

Niestety udało mi się tylko raz trafić na akurat ten smak, bo producent zrobił całą serię czekolad o nietypowej wadze 110g w eleganckim kartonowym opakowaniu, ale jeśli jeszcze kiedyś spotkam, to na pewno kupię, bo to udana kombinacja!

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Tesco, marzec 2015): 6,79 zł
Cena za kg: 61,73 zł
Liczba kcal w 100g: 562
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 55,51g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 34,15g
Ostrzeżenia: zawiera orzechy włoskie, gluten, jajka, mleko i soję, może zawierać śladowe ilości innych orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *