Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada pistacjowa – Lindt

Czekolada pistacjowa - LindtKiedy poprzednio opisywałem czekoladę Lindt o smaku pistacjowym, dziwiłem się, że nie zawiera ona w sobie samych pistacji. Był to bardzo smaczny produkt, a nadzienie miało charakter marcepanowy, oparty na migdałach. Tym razem (Pistache – Lindt) czekolada typowo pistacjowa, zawierająca w każdej kostce jedną łuskaną pistację (choć wagowo to tylko 5% zawartości czekolady) otuloną białą masą migdałową (dość suchą, ale nie piaskową) o zawartości 1,5% migdałów.

Czekolada pistacjowa - LindtWszystko to oblane klasyczną czekoladą mleczną (min. 30% kakao) Lindt, a całość stosunkowo słodka. To wersja tabliczki 100g w papierowym opakowaniu (z takiej samej serii, jak opisana wcześniej nieziemsko smaczna czekolada cynamonowa). Przyznam, że do cynamonowej bardziej pasuje ten rodzaj mlecznej czekolady, w przypadku pistacjowej wolałbym deserową, choć nie ma co narzekać, bo spokojnie mogę ocenić walory smakowe na poziomie 3/5.

Ta tabliczka wyprodukowana w Szwajcarii to dość rzadko spotykany na naszym rynku rodzaj słodyczy, który zawiera prawdziwe pistacje. Jednak ze względu na sporą cenę (104,90 zł w przeliczeniu na kg) i wysoki poziom słodkości raczej już kolejnej tabliczki nie kupię. Lepiej smakuje mi ta na początku wspomniana wersja, która jest tańsza, nie tak słodka i do tego w deserowej czekoladzie.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Tesco, marzec 2015): 10,49 zł
Cena za kg: 104,90 zł
Liczba kcal w 100g: 590
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 40g
Ostrzeżenia: zawiera jęczmień, mleko, soję, orzechy laskowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *