Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka Cokoladova Fantazie – Orion Nestle

Bombonierka Cokoladova Fantazie - Orion NestleNie wiem, jak dokładnie nazwać samą opisywaną tu bombonierkę, jak i producenta, bo za dużo jest tych znaków na opakowaniu, a opis jest wyłącznie czeski i słowacki. Ogólnie nabyłem ją wraz z kilkoma innymi produktami w jednym ze sklepów zajmujących się sprowadzaniem towarów od naszych południowych sąsiadów. Przedstawiciele sklepu się nie popisali, bo mimo porządnego kartonowego opakowania (nie zawierało śladów zgniecenia) wszystkich zamówionych produktów (w tym folia bąbelkowa) włożyli najprawdopodobniej już uszkodzone pudełko, stąd trochę mało estetycznie wyszła fotka opakowania bombonierki.

Bombonierka Cokoladova Fantazie - Orion NestleNa opakowaniu są symbole marki Orion, a także Modre z nebe, ale producent i dystrybutor to oznaczenia wskazujące na oddziały Nestle naszych południowych sąsiadów. Sama nazwa bombonierki to najprawdopodobniej Cokoladova Fantazie.

Ogólnie aż 20 niemałych pralinek w 8 różnych smakach, w czekoladzie zarówno ciemnej, mlecznej jak i białej. Nadzienia dość ciekawe, zwłaszcza koszyczek z pistacjowym wnętrzem, ponadto między innymi smaki karmelowy, orzechowy, migdałowy. Całościowo muszę przyznać, że mimo wysokiego poziomu słodkości ocenić mogę jakość tej bombonierki na solidne 3/5.

Bombonierka Cokoladova Fantazie - Orion NestleNiestety co do ceny można mieć zastrzeżenia, ale tak już chyba ma do siebie Nestle, że swoje bombonierki ceni bardzo wysoko, co nie zawsze odzwierciedla jakość. Za opakowanie o wadze 184g zapłaciłem 21 zł, co daje ponad 114 zł w przeliczeniu za kg. Do tego trzeba mieć na uwadze, że koszt przesyłki jeszcze podnosi wycenę, ale w tym przypadku kilka rzeczy na spróbowanie zamówiłem, więc jakoś finansowo rozeszło się po kościach.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie ((produkt ze sklepu internetowego, listopad 2014): 21 zł
Cena za kg: 114,13 zł
Liczba kcal w 100g: 557
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 55,1g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 34,1g
Ostrzeżenia: prócz głównych składników może zawierać orzechy arachidowe, gluten, soję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *