Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada Pistachio Delight z serii Creation – Lindt

Czekolada Pistachio Delight z serii Creation - LindtI kolejna propozycja z serii Creation marki Lindt, tym razem to Pistachio Delight With Almond Pieces – najlepsza z dotychczas opisywanych. W białym kartonowym opakowaniu znajdziemy 150g tabliczkę deserowej czekolady (min. 47% kakao) z wyśmienitym nadzieniem.

Czekolada Pistachio Delight z serii Creation - LindtZacytuję treść na opakowaniu: wyśmienita czekolada ciemna z nadzieniem truflowym o smaku pistacjowym i z kawałkami migdałów.

Tu pojawia się jednak spore zaskoczenie, bo co prawda rozumiem, że w czekoladzie z nutą fiołkową nie ma co szukać fiołków, ale żeby w czekoladzie z nadzieniem o smaku pistacjowym nie było pistacji, to trochę przesada. Zielonkawe zabarwienie nadzienia uzyskano za pomocą naturalnego barwnika: chlorofilu pozyskanego ze szpinaku, a smak pistacjowy uzyskano dzięki zastosowaniu aromatu pistacjowego. Jak na tak solidną firmę, jak Lindt, to trochę zaskakujące posunięcie.

Moim zdaniem, czytając składniki (między innymi drobne kawałki migdałów (3%), krem migdałowy) i wyczuwając konsystencję nadzienia, mogę je uznać za marcepanowopodobne, ale o smaku sugerującym pistacjowy produkt – coś w tym guście znalazłem też w cukierkach Mozart, tam wprost piszą o marcepanie pistacjowym.

Mimo takich niedociągnięć nadzienie czekolady jest niesamowite w smaku i świetnie się komponuje z deserową czekoladą w dobrych proporcjach. Ta wyjątkowość pozwala mi ocenić bardzo wysoko tę czekoladę na 4/5, choć cenowo to nieco droga rozkosz podniebienia, w przeliczeniu na kg cena w Tesco wyniosła 79,33 zł.

Ocena ogólna (subiektywna) 4/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Tesco, luty 2015): 11,99 zł
Cena za kg: 149,50 zł
Liczba kcal w 100g: 555
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 46g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 37g
Ostrzeżenia: zawiera mleko, gluten, soję, migdały, może zawierać orzechy laskowe i inne orzechy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *