Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka Gold Selection – Valor Chocolates

Bombonierka Gold Selection - Valor ChocolatesTym razem opiszę coś wyjątkowego pod wieloma względami. Pierwszy raz sięgnąłem po czekoladki pochodzące z Hiszpanii i pierwszy raz takie, w których zamiast tradycyjnego cukru użyto stevii (rośliny rzekomo nie obciążającej tak trzustki i nie dającej tak dużo pustych kalorii, jak klasyczny krystaliczny cukier z buraków). Ponadto produkt oznaczono jako bezglutenowy, co również jest wielką rzadkością.

Bombonierka Gold Selection - Valor ChocolatesO stevii przeczytać można na opakowaniu, ale już na polskiej naklejce nie ma o niej słowa, za to są wymienione dwa słodziki: Acesulfam potasowy (E950) i apartam, a także wielocukier mannitol, stosowany przez lekarzy jako lek – każda z tych substancji w większych ilościach jest szkodliwa dla zdrowia, nic więc dziwnego, że na etykiecie znaleźć można takie ostrzeżenie „Nadmierne spożycie może spowodować efekt przeczyszczający”.

Opisywana tu bombonierka Gold Selection marki Valor Chocolates to zatem produkt z najwyższej półki, nie da się ukryć, że również pod względem cenowym, bo za opakowanie 200g zapłaciłem w Almie (bo gdzieżby indziej trafić na taki wyrób) 29,90 zł (czyli 149,50 zł za kg!).

W opakowaniu znajduje się 20 pralinek w ośmiu smakach widocznych na opakowaniu, są one w czekoladzie ciemnej, mlecznej i deserowej z nadzieniem o bardzo łagodnej konsystencji. Smaki są wyśmienite i nie nazbyt intensywne z jednym wyjątkiem. Ta piramidalna pralinka jest stosunkowo gorzka i bardzo intensywnie kawowa (do tej pory tak mocnej kawy w cukierku nie znalazłem – to akurat jest negatywny akcent w atrakcyjnej całości). Inne wyjątkowe smaki to pomarańczowy oraz solone toffi w białej czekoladzie (podobne pomysły trafiają się w bombonierkach marki Butlers).

Ocena ogólna (subiektywna) 4+/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Auchan, kwiecień 2015): 29,90 zł
Cena za kg: 149,50 zł
Liczba kcal w 100g: 476
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 45,24g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 40,48g
Ostrzeżenia: zawiera jęczmień, mleko, soję, orzechy laskowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *