Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Praliny Ferrero Rond Noir

Praliny Ferrero Rond NoirJednym z najlepszych światowych producentów słodyczy jest włoska firma Ferrero – a opisuję dziś ich jeden z najdroższych produktów: Rond Noir. Są to wykwintne kuliste pralinki pakowane w typowe „złotka” – czyli w kolorowaną folię aluminiową. Zacytuję opis umieszczony na opakowaniu „Chrupiący waflowy smakołyk pokryty czekoladą z nadzieniem kakaowym o obniżonej zawartości tłuszczu oraz chrupiącym migdałem pokrytym czekoladą”. Właśnie tego typu wieloelementowe produkty cenię najbardziej. Wyjątkowo delikatna jest owa chrupkość, nawet migdał (4,5%) jest inny, nie tak twardy jak typowy, znajdujący się przykładowo w Rafaello tego samego producenta. A wszystko to w ciemnej czekoladzie (33,5%) o umiarkowanym poziomie słodkości całości.

Praliny Ferrero Rond NoirJedna kulka waży dokładnie 10g, a towar sprzedawany jest w opakowaniach różnej wielkości. Jako przykład prezentujemy eleganckie opakowanie (nadające się doskonale na drobny prezent) o wadze 120g zawierające 12 kulek.

Jak każdy towar tej włoskiej firmy mogę polecić z czystym sumieniem – aczkolwiek ma on istotną wadę. Jak widać na zdjęciu, obsypany jest drobinkami czekolady, a nie wszystkie z nich dobrze przylegają do kulki. To sprawia, że wielce ryzykownym jest jedzenie tego po kawałku, a nawet próbując rozpakować i włożyć całą kulkę do ust, drobne kawałki czekoladowej posypki spadną nam na ubranie i najczęściej na miejsce siedzące, gdzie się znajdujemy. Wystarczy chwila nieuwagi i rozmażemy to wszystko sobie na ubraniu i krześle czy nawet łóżku. Wyjątkowo złośliwa bestia pod tym względem – taki już urok tego smakołyku.

Praliny Ferrero Rond NoirBardzo wysoka cena, choć można powiedzieć, że przez bogatszych konsumentów warta zapłacenia za ten ekskluzywny towar. Opakowania Rond Noir dostępne są w większości hipermarketów i świetnie nadają się jako prezent na imieniny, czy inną podobną okazję. Taki drobny słodki upominek może być wręczony łącznie z butelką wina czy bukietem kwiatów bez obaw, że ktoś uzna to za tandetny prezent.

Ocena ogólna (subiektywna) 4+/5

Cena za opakowanie (sklep Tesco, styczeń 2013): 11,99 zł
Cena za kg: od 100 zł wzwyż – zależnie od wielkości opakowania i sklepu
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów laskowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *