Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Praliny Ferrero Rocher – wybitny klasyk

Praliny Ferrero Rocher - wybitny klasykTen blog ma już kilkadziesiąt wpisów o różnych słodkościach zwykle w czekoladzie, ale dopiero teraz przyszedł czas na opis tak oczywistego produktu, jak znany wszystkim i mocno promowany w reklamach telewizyjnych smak pralinek Ferrero Rocher marki Ferrero (równie dobrze mogliby te wspaniałości nazwać Ferrari i nikt by się nie obraził za porównanie, bo jakością dorównują wyjątkowości tej marce samochodu).

Praliny Ferrero Rocher - wybitny klasykCo tu dużo pisać, skoro pewnie każdy choć raz już próbował, ale mimo to coś skrobnę o tych wyjątkowych pralinkach. Produkowane są w różnych opakowaniach wagowych, na powyższym zdjęciu najpowszechniejsze pudełko 200g zawierające 16 pralinek zapakowanych w eleganckie przezroczyste pudełko, a każda pralinka osobno w złotą folię z papierową podstawką (jak w muffinkach). Całość ma kształt kulisty, cienka wafelkowa kula oblana mleczną czekoladą i posypana pokruszonymi orzechami, a w środku cały (wybornej jakości) orzech laskowy zanurzony w nieziemsko smacznym nadzieniu kakaowym.

Smakuje wyśmienicie zarówno wyjęte prosto z lodówki, jak i przechowywane w temperaturze pokojowej. Uwaga, w lodówce można przechowywać wyłącznie nieodpieczętowane całe opakowanie (zaklejone taśmą klejącą), nie należy na dłużej umieszczać otwartego już wcześniej opakowania (to samo dotyczy kulek Rafaello tej samej firmy), bo otoczka waflowa przestaje być krucha i całość traci urok smakowy.

To jeden z najznakomitszych słodyczy czekoladowych (ocena 5/5), jakie znam i świetnie nadaje się na słodki upominek, zwłaszcza większe opakowania. Ceny są bardzo rozbieżne i wahają się od 70 do prawie 100 zł w przeliczeniu za kg (w zależności od sklepu i typu promocji) – i nie zawsze jest tak, że większe opakowanie jest relatywnie tańsze w przeliczeniu na kg.

Ocena ogólna (subiektywna) 5/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie 200g: 16-19 zł
Cena za kg: od 70 do prawie 100 zł
Liczba kcal w 100g: 603
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 44,4g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 42,7g
Ostrzeżenia: może zawierać orzechy, soję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *