Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada Intense Orange Dark – Lindt

Czekolada Intense Orange Dark - LindtBardzo lubię czekolady pomarańczowe, choć te bywają różne. Bo jedne mają tylko aromat pomarańczowy, inne tylko kandyzowaną skórkę, a często obie te cechy. Można też takie czekolady podzielić na mleczne i ciemne (deserowe lub gorzkie). Czekolada Intense Orange Dark marki Lindt posiada wieloskładnikowy preparat pomarańczowy (7%) mający w swym składzie między innymi aromat naturalny, skórki pomarańczowej w składzie nie widziałem (i za nią nie tęsknię).

Czekolada Intense Orange Dark - LindtCzekolada oznaczona jest jako gorzka, w moim przekonaniu to jednak deserowa, gdyż masa kakaowa to zaledwie min. 48%.

Wolę jednak odmiany mleczne czekolad pomarańczowych (to wyjątek od reguły, bo zwykle przedkładam czekoladę deserową nad zbyt słodką mleczną), ale tych jak na lekarstwo. Opisywana tu propozycja należy do serii Lindt Excellence (o wielu różnych smakach do wyboru) sprzedawanych jako 100g cienkie czekolady w kartonowych opakowaniach. Cena znacznie powyżej przeciętnej, bo od 8 do 10 zł. Jakość bardzo dobra, jak to w przypadku Lindt bywa, choć przez kilka lat spożywania trochę już mi się przejadła. Mimo to godna polecenia np. jako drobny słodki upominek.

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Auchan, czerwiec 2015): 8,79 zł
Cena za kg: 87,90 zł
Ostrzeżenia: zawiera migdały, soję, może zawierać mleko i śladowe ilości orzechów laskowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *