Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Swiss Luxury Selection – Lindt

Swiss Luxury Selection - LindtKolejna wyjątkowa bombonierka marki Lindt, tym razem to mniejsza opcja Swiss Luxury Selection o wadze 145g (są też większe wersje o tej samej nazwie, nieco wzbogacone różnorodnością smaków).

W opisywanej wersji jest 14 wyśmienitych czekoladek w 8 smakach (część z nich po 2 sztuki), jak dla mnie trochę całościowo za słodka to propozycja, ale duża różnorodność smaków samego nadzienia jak i czekolad wykorzystanych do produkcji sprawiają, że warto po taką odrobinę luksusu czasem sięgnąć (choć w mojej ocenie lepszym wyrobem tej firmy jest okazjonalna bombonierka Champ Elysees).

Swiss Luxury Selection - LindtNa pewno taka bombonierka nadaje się na prezent, jako słodki upominek zostanie doceniona przez każdego, a że cena bywa zaporowa, to i nikt nie uzna nas za sknerę, że dajemy komuś zbyt tani prezent (a bywają i tacy, nawet nie próbując zastanowić się, czy kogoś zwyczajnie stać na dawanie droższych prezentów). I tak – chcąc skusić się na zakup, warto dobrze poszukać, gdzie taniej, bo ceny bywają absurdalnie różniące się. W Auchan zapłaciłem 30,74 zł, ale bywają i tańsze promocje (widywałem ten produkt między innymi w Kaufland, Tesco), ale sprzedają tę bombonierkę też np. w Almie po 42 zł!

Ocena ogólna (subiektywna) 5-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Auchan, lipiec 2014): 30,74 zł
Cena za kg: 212 zł
Liczba kcal w 100g: 555
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 51g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 37g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *