Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekoladki deserowe Black Magic – Nestle

Czekoladki deserowe Black Magic - NestleW grudniu w okresie przedświątecznym trafiłem w Tesco na ciekawie wyglądającą bombonierkę Black Magic, gdzie na dodatkowej etykiecie po polsku napisano Czekoladki deserowe. To kwadratowe pudełko w czarnej stylistyce z mało widocznym symbolem marki Nestle i nietypową wagą 174g. Widziałem je też później, ale skończyły chyba na półce z towarami przecenionymi tuż przed końcem terminu ważności.

Firma rzekomo stawia na jakość i profesjonalizm, choćby precyzyjnie pokazując reguły utylizacji opakowania, sygnalizując, że do produkcji nie użyto sztucznych barwników, smaków i środków konserwujących (są za to wymienione ciekawe składniki jak choćby koncentraty z jabłek, wiśni, rzodkiewki, słodkiego ziemniaka). Z drugiej strony nie podano, w jakim kraju i fabryce powstały owe słodycze.

Czekoladki deserowe Black Magic - NestleTe deserowe czekoladki to zbiór różnych smaków i konsystencji nadzienia, dlatego jak zawsze mam problem z oceną w miarę obiektywną, bo o ile przypadły mi do gustu Pure black magic, Midnigth truffle, Hazelnut swirl i Almond crunch, to pozostałe 5 smaków było kiepskich (np. karmelowy, truskawkowy, kawowy), w tym nadzienie pomarańczowe, choć zwykle jest to moje ulubione nadzienie. Tym razem to nie tylko o sam smak, ale i o konsystencję chodzi, bo są to gumowate, sklejające się z zębami kiepskie nadzienia – może i są amatorzy takiej papki, ale tego prawie nie spotykam w drogich bombonierkach, a do takich należy zaliczyć omawiany tu zestaw Black Magic.

Opakowanie kosztowało aż 18,99 zł, co daje w przeliczeniu na kg aż 109,14 zł! Przy tej cenie i w połowie nieprzystających do ekskluzywnych słodyczy nadzieniach raczej nie mogę tego polecić jako luksusową słodką przekąskę. Mimo wszystko ocenię subiektywnie całość uśredniając na ledwo 2-/5.

Ocena ogólna (subiektywna) 2-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Tesco, grudzień 2014): 18,99 zł
Cena za kg: 109,14 zł
Liczba kcal w 100g: 490
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 63,4g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 23,5g
Ostrzeżenia: zawiera orzechy laskowe, migdały, mleko, jaja i śladowe ilości orzechów ziemnych soi, glutenu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *