Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Praliny z nadzieniem orzechowym – La Speciale

Praliny z nadzieniem orzechowym - La SpecialeDziś opiszę sporą ciekawostkę. Jako nowość w Biedronce znalazłem ciekawy produkt w trzech smakach. Wybrałem Praliny z nadzieniem orzechowym, na opakowaniu dopisek La Speciale, co ma sugerować jakoby markę. Po bliższej analizie etykiety z tyłu opakowania doszukałem się producenta, a jest nim zupełnie mi wcześniej nieznana firma Łużyckie Praliny z Lubuska!.

Znalazłem nawet ich stronę, co ciekawe, zdobyli domenę praliny.pl, a sama strona jest wykonana z pomysłem w postaci katalogu produktów. I to w nim trafiłem na prawdziwą nazwę zakupionych pralinek, które producent nazwał Tamarini, natomiast na potrzeby Biedronki wykonali inne etykiety i stąd La Speciale z opisową nazwą (ogólnie sprzedawane są trzy różne smaki).

Praliny z nadzieniem orzechowym - La SpecialeWyjątkowe opakowanie (o wadze 92g) jest w postaci pionowego kartonika z okienkiem, to tak wąskie pudełko, że tym razem fotka obrócona o 90 stopni.

Pralinki są oblane czekoladą mleczną i w proporcji nadzienia do czekolady pół na pół. Czekolada z tych raczej mocniej mlecznych (zawartość kakao w czekoladzie to tylko 25%, to chyba na skraju między prawdziwą czekoladą a wyrobem czekoladopodobnym i tego bym się najbardziej przyczepił), z kolei nadzienie orzechowe zawiera dwa gatunki zmielonych orzechów: arachidowe (7,5%) oraz laskowe (2%) i ten smak jest bardzo intensywny (być może orzechy arachidowe są kluczem do sukcesu). Jako że nie jestem zwolennikiem mlecznych czekolad, mimo to nieco łagodniej podszedłem do ostatecznej oceny i ze względu na bardzo smaczne nadzienie mogę ocenić te pralinki aż na 3-/5, przy czym warto zaznaczyć, że jednak należą one do bardzo słodkich.

Nie sądzę, aby na stałe te pralinki przyjęły się w Biedronce, ale kto wie, ta mało znana firma ma ogromny potencjał, choć trudno jej się przebić do klientów, zwłaszcza że cenowo nie zachęcają nawet, gdy cenę wymusiła (jak to oni potrafią zawsze najniższą z możliwych) Biedronka na 4,99 zł, co daje aż 54,24 zł za kg.

Ocena ogólna (subiektywna) 3-/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (sklep Biedronka, listopad 2014): 4,99 zł
Cena za kg: 54,24 zł
Masa kakaowa min. 25%
Liczba kcal w 100g: 555
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 57g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 35g
Ostrzeżenia: prócz mleka i orzechów arachidowych i laskowych może zawierać inne orzechy i nasiona sezamu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *