Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Zimowa bomboniera Champ Elysees – Lindt

Zimowa bomboniera Champ Elysees - LindtTym razem coś naprawdę wyjątkowego pod wieloma względami. Mam tu na myśli wielką bombonierę Champ Elysees znanej i uznanej w świecie marki Lindt. Rozmiary są spore (waga 445g) a cena przy tym wyjątkowo (jak na najwyższą półkę produktów Lindt) niska.

Tego produktu nigdy wcześniej nie widziałem, bo po pierwsze przeznaczony jest na rynek francuski (w tym języku są z tyłu opakowania opisy wszystkich pralinek), po drugie opakowanie wygląda na wersję okazjonalną, produkt zimowy, który udało mi się nabyć w okresie przedświątecznym w Auchan za cenę 47,80 zł, co w przeliczeniu na kilogram daje 107,42 zł, czyli dwa razy mniej od ceny innej luksusowej i równie smacznej bombonierki Swiss Premium tego samego producenta.

Zimowa bomboniera Champ Elysees - LindtMogę jedynie żałować, że wziąłem tylko jedno opakowanie, bo moje podniebienie miało się czym rozkoszować! Na polskiej etykiecie podano, że jest to mieszanka czekoladek nadziewanych z czekolady mlecznej (min. 30% masy kakaowej), białej i ciemnej (min. 44% masy kakaowej). I choć ja nie przepadam za białą czekoladą, to w wykonaniu Lindt smakowała ona wybornie w połączeniu z ciemniejszym nadzieniem. A rodzaje nadzienia są różne w tym orzechowe, migdałowe, pomarańczowe – ogólnie 11 różnych rodzajów czekoladek (łącznie 42 pralinki uwidocznione na poniższym zdjęciu).

Zimowa bomboniera Champ Elysees - LindtCzyż to nie wygląda bosko? A smakuje jeszcze lepiej! Ocena 5/5, no ale czy nie ma żadnych wad? Jedynie do tych zapakowanych w czerwony papierek mogę się przyczepić, bo to podłużna wersja znanych u nas kulistych cukierków Lindor w czekoladzie mlecznej – ten akurat smak nie przypadł mi do gustu już przed wieloma laty, a ciągle go u nas promują na siłę…

Ocena ogólna (subiektywna) 5/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Auchan, grudzień 2014): 47,80 zł
Cena za kg: 107,42 zł
Liczba kcal w 100g: 568
Ostrzeżenia: zawiera orzechy laskowe, migdały, gluten, mleko, soję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *