Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Marzipan Pralines – J.D. Gross

Marzipan Pralines - J.D. GrossJuż kiedyś opisywałem bombonierkę marki J.D. Gross, która nie zachwycała może jakością, ale cenowo była to dobra oferta. Tym razem opiszę nieco inny produkt tej marki, a co ważne – dostępny w polskiej sieci Lidl. Chodzi o Marzipan Pralines, czyli pralinki marcepanowe w czekoladzie deserowej z nadzieniem nugatowym.

Eleganckie kartonowe opakowanie zawiera 10 takich pralinek ważących łącznie 200g, czyli aż 20g jedna, to sporo, bo wygląda ona niepozornie jak cukierek zapakowany w złotku z wizerunkiem kogoś stylizowanego na Mozarta (ale nazwiska na opakowaniu nie ma, w odróżnieniu od produktu bardziej markowego z podobnym nadzieniem, chodzi o opisywane wcześniej cukierki Wolfgang A. Mozart Schokis).

Marzipan Pralines - J.D. GrossNie da się porównać obu tych produktów, a gdybym miał wybierać, to sięgnąłbym jednak po wersję J.D. Gross. Oto opis z opakowania: praliny z marcepanem 25% i marcepanem pistacjowym 25%, z kremowym środkiem nugatowym, w czekoladzie mlecznej 19% i gorzkiej 17%. Nie bardzo wiem, jak interpretować ten podział czekolady, chyba tylko ze zdjęcia da się zauważyć, że są dwie warstwy: zewnętrzna z czekolady gorzkiej i wewnętrzna z mlecznej – w smaku oceniam je łącznie jako deserową, marcepan raczej z tych suchych (ale nie przesadnie suchy), bardzo smaczne jest owo nadzienie o kremowej, ale zbitej i nie wypływającej konsystencji. Całość ma świetne proporcje i dlatego tak dobrze smakuje.

Wracając jeszcze do składników, w śród nich są migdały (19%), orzechy laskowe (6%) i pistacje (1,4%), alkohol etylowy (0,4% – więc niewyczuwalny).

A cena? Jak to w Lidlu, nie jest wygórowania, 8,99 zł za opakowanie, co przekłada się na 44,95 zł za kg. Na pewno polecam fanom produktów marcepanowych w czekoladzie, sam czasami po te pralinki sięgam.

Ocena ogólna (subiektywna) 3+/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Lidl, grudzień 2014): 8,99 zł
Cena za kg: 44,95 zł
Liczba kcal w 100g: 529
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 51,3g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 30,7g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe gluten, orzeszki ziemne, jaja, soję i inne orzechy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *