Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Batonik z orzechowo-pralinowym nadzieniem – Magnetic Premium/Luxima Premium

Batonik z orzechowo-pralinowym nadzieniem - Magnetic Premium/Luxima PremiumMagnetic Premium (do 2013 roku), a obecnie także Luxima Premium – to tzw. marka własna Biedronki, dla której słodycze produkują solidne firmy. W przypadku serii batoników „Belgijska Czekolada”, produkowane są one w Belgii – niestety nie podano konkretnej nazwy producenta.

Opisywany tu batonik (towar dostępny przy kasach w sklepie) to „Belgijska Czekolada Deserowa” z orzechowo-pralinowym nadzieniem (15% orzechów laskowych), który jest produkowany w deserowej czekoladzie (52% kakao). Jest to genialnie dobrana kompozycja smakowa, z wybitnym nadzieniem ciemnokremowym, a kolejne ugryzienia poszczególnych kawałków wciągają tak, że trudno poprzestać w połowie, choć jest to batonik posiadający dość standardową, sporą wagę wynoszącą 75g.

Jak dla mnie w smaku nie do odróżnienia od innego belgijskiego odpowiednika z firmy Cachet (no ale mój smak może być zawodny), który to sprzedawany jest dużo drożej np. w Almie. Jedyna różnica jaką zauważyłem polega na tym, że model Cachet nie przybiera twardszej konsystencji trzymany w lodówce, a w przypadku batonika Magnetic Premium jest zauważalna różnica, czy jemy wprost z lodówki, czy też trzymanego wcześniej w temperaturze pokojowej.

Belgijskie słodycze są zazwyczaj wysokiej jakości, także i w tym przypadku należy pochwalić producenta za wyjątkowe walory smakowe. Do 2013 roku batonik wyglądał tak:

Batonik z orzechowo-pralinowym nadzieniem - Magnetic Premium/Luxima PremiumW pewnym momencie Biedronka zmieniła stylizację tej serii batoników:

Na pewno ze względu na ogromną dysproporcję cenową (produkt firmy Kim’s Chocolates sprzedawany w Almie jest ponad 2 razy droższy od swojego odpowiednika z Biedronki), myślę, że zdecydowanie nie warto przepłacać. W końcu oba batoniki, to belgijska jakość – przynajmniej w moim odczuciu, zatem wielki punkt dla Biedronki! Myślę, że gdy pocżęstujemy znajomego takim batonikiem, też doceni jakość tego atrakcyjengo cenowo słodkiego upominku.

Ocena ogólna (subiektywna) 4+/5

Cena za opakowanie (sklep Biedronka, styczeń 2013): 2,59 zł
Cena za kg: 34,53 zł
Masa kakaowa min. 52%
Liczba kcal w 100g: 541
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 49,6g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 35,4g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów i gluten

Komentarze

  1. Pokularna 1 listopada 2016 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *