Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Pralinki Baci Perugina – Nestle

Pralinki Baci Perugina - NestleBaci Perugina to jedna z marek stworzonych we Włoszech przez Nestle. Są to pralinki (wersje opakowań bywają różne) jednego typu – jak można zauważyć na dołączonych zdjęciach, pojedynczo pakowane w aluminiową folię. A w środku czeka na nas deserowa czekolada (min. 49% kakao), pod którą kryją się nadzienie orzechowe (zawierające drobne kawałki orzechów) oraz na szczycie cały orzech laskowy – łączna zawartość, to aż w 29% orzechy.

Pralinki Baci Perugina - NestleDo przetestowania wybrałem z półki w Almie opakowanie o wadze 200g. Wyraźnie producent akcentuje pochodzenie tych słodyczy jako Włochy (małe mam doświadczenie z tym krajem i nie kojarzę go jako tak wybitnie uznane miejsce dla czekoladek, jak choćby Szwajcaria) – nawet na zdjęciu widać odpowiednią szarfę, która wzbogaca niebieską kolorystykę opakowania.

Jeśli chodzi o walory smakowe, to muszę przyznać, że to dość popularna idea – połączyć orzech laskowy z czekoladą i nadzieniem – tu dość dobrze to wyszło, całość dobrze się komponuje ale bez zbytnich fajerwerków. Cenowo znacznie drożej od podobnej co do składu (choć zupełnie innej w smaku) propozycji firmy Ferrero. Na uwagę zasługuje jednak fakt, że po rozpakowaniu otrzymujemy drobną karteczkę z indywidualną sentencją w czterech językach, coś jak w ciastkach z wróżbą, za każdym razem inny tekst.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Alma, październik 2014): 22,90 zł
Cena za kg: 114,50 zł
Liczba kcal w 100g: 570
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 42,7g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 39,1g
Ostrzeżenia: prócz orzechów laskowych może zawierać śladowe ilości innych orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *