Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada Hazelnut de Luxe z serii Creation – Lindt

Czekolada Hazelnut de Luxe z serii Creation - LindtW oko wpadła mi (potem w ręce, do kasy i do buzi) następna z opisywanych czekolad firmy Lindt z serii Creation. Tym razem to Hazelnut de Luxe. Jest to seria czekolad z nadzieniem, pakowanych w eleganckie kartonowe opakowania. Waga 150g oraz uznana marka Lindt mają usprawiedliwiać sporą cenę, choć jak dobrze poszukać, to można trafić w miarę po rozsądnych kosztach i ta sztuka udała mi się w Auchan, gdzie zapłaciłem 10,57 zł (zwykle około 12 zł w innych hipermarketach).

Czekolada Hazelnut de Luxe z serii Creation - LindtTym razem mamy do czynienia z wyśmienitą mleczną czekoladą (min. 30% kakao) nadziewaną praliną migdałowo-orzechową i chrupiącymi orzechami laskowymi (5% zawartości). Ta propozycja od Lindt mimo wysokiej słodkości bardzo przypadła mi do gustu i od czasu do czasu ją kupuję.

Rzadko oceniam czekolady mocno mleczne powyżej 2/5, ale jakoś tak się składa, że często produktom Lindt ta reguła nie przeszkadza i się z niej wyłamują, tym razem czekoladę jako całość ocenię na 3/5 ze względu na wyjątkowo dobrze dopasowane nadzienie i drobne kawałki orzechów laskowych. Ogólnie dość droga, ale to jedna z lepszych czekolad tej firmy spośród tych mlecznych.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (sklep Auchan, wrzesień 2014): 10,57 zł
Cena za kg: 70,47 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *