Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Pralinki Lindor Extra Dark – Lindt

Pralinki Lindor Extra Dark - LindtFirmę Lindt mogę chyba uznać za najlepszą zagraniczną markę słodyczy obok takich potentatów jak Ferrero. Z tym produktem długo zwlekałem, ale w końcu udało mi się kupić kolejne opakowanie, aby dokonać rzetelnego opisu, bowiem znacznie wcześniej wykonałem poniższą fotografię, ale zbyt szybko spałaszowałem jej zawartość i o sprawie zapomniałem. Chodzi o wytwarzany we Włoszech produkt Lindor Extra Dark (nowsze opakowanie ma polski podpis Zniewalająco Aksamitna Gorzka).

Pralinki Lindor Extra Dark - LindtSą oczywiście i inne smaki w serii Lindor, ale ja skupiłem się na pralinkach z czekolady gorzkiej (min. 60% kakao) z delikatnie rozpływającym się ciemnym nadzieniem, bo preferuję ciemną czekoladę. Owszem próbowałem też wersję Lindor Mleczny, ale zwyczajnie mi nie smakowała.

Opakowanie dość eleganckie, zawartość to zaledwie 98g (pralinki są w kształcie czekoladowych kulek, pojedynczo pakowane), a smak? No i tu mam problem z oceną, bowiem jest coś nietypowego w samym smaku (i może zapachu) samej czekolady (podobnie jest w innych wersjach Lindor) – coś raczej na „nie” niż na „tak” (przypuszczam, że chodzi o dodatek wanilii, za którą nie przepadam). Mimo to całość mogę ocenić jako produkt wciągający i dość smaczny, ale bez wielkich fajerwerków, a cena nazbyt wysoka, jak dla mnie. Zwykle w przeliczeniu między 100 a 110 zł za kg, mnie udało się kupić taniej w Makro po 8,60 zł.

Produkt rekordowo kaloryczny wśród do tej pory opisywanych słodyczy, a to ze względu na bardzo dużą zawartość tłuszczu.

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (sklep Makro, październik 2014): 8,60 zł
Cena za kg: 87,76 zł
Liczba kcal w 100g: 639
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 33g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 53g

Komentarze

  1. Muszka 11 listopada 2016 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *