Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Bombonierka Chocolatier’s Dark Collection – Butlers

Bombonierka Chocolatier's Dark Collection - ButlersKolejny strzał w dziesiątkę to bombonierka Chocolatier’s Dark Collection firmy Butlers z Irlandii. Wcześniej opisywałem już mniejszą bombonierkę tego producenta, tym razem oferta w opakowaniu jest znacznie szersza i co ważne w całości dominuje ciemna, wyśmienita deserowa czekolada (min. 58% zawartości masy kakaowej), która jest motywem przewodnim w opakowaniu Dark Collection. Co ważne, mamy tu do czynienia z dość solidną proporcją samej czekolady do nadzienia, wręcz idealnie dobraną.

Bombonierka Chocolatier's Dark Collection - ButlersMamy do dyspozycji aż 9 różnych nadzień tych wykwintnych pralinek (po 2 sztuki każdej). Prócz typowych smaków jak nadzienie marcepanowe, kokosowe (mistrzostwo świata!) migdałowe czy kawowe (o subtelnym nasyceniu) są też bardziej kontrowersyjne, między innymi opisywane przy poprzedniej bombonierce połączenie soli i karmelu, a także wersja z chili, która nie przypadła mi do gustu, za bardzo pali w ustach i gardle (mimo, że ogólnie lubię np. chipsy paprykowe).

Gdyby nie solidna promocja w Almie, to nie skusiłbym się na testowy zakup, gdyż poza promocją ta bombonierka o wadze 220g kosztuje 59,90 zł (w promocji 44,90 zł), co daje aż 272,27 zł za kg! Przesadnie wysoka cena (pralinki nadają się zapewne na wyjątkowo ekskluzywny słodki upominek), a także dwa kontrowersyjne smaki sprawiły, że nie przydzielam temu produktowi najwyższej oceny, ale i tak 4/5 to bardzo wysoko ze względu na wyjątkowość całokształtu smakowego.

Ocena ogólna (subiektywna) 4/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (Sklep Alma, październik 2014): 59,90 zł (44,90 zł w promocji)
Cena za kg: 272,27 zł
Ostrzeżenia: zawiera orzechy, migdały, mleko i soję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *