Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada Chocolate Cake z serii Creation – Lindt

Czekolada Chocolate Cake z serii Creation - LindtKolejna z opisywanych czekolad firmy Lindt z serii Creation, to Chocolate Cake. Jest to seria czekolad z nadzieniem, pakowanych w eleganckie kartonowe opakowania. Nietypowa waga 150g i dobra marka mają usprawiedliwiać niemałą cenę (przeciętnie około 12 zł w hipermarketach).

Czekolada Chocolate Cake z serii Creation - LindtNo dobrze, ale czym jest owo nadzienie w praktyce? Zdjęcie sugeruje coś kojarzącego się z ciastem zawierającym gęste półpłynne nadzienie – luźne skojarzenia to ciastko Brownie, ale nazbyt luźne chyba. Na opakowaniu napisano, że to czekolada mleczna z delikatną ciemną truflą i sosem czekoladowym.

Czekolada wyjątkowo mocno mleczna (czytaj przesadnie słodka swoim cukrem mlecznym) z min. zawartością kakao na poziomie zaledwie 30%, do tego faktycznie wyraźnie odczuwalny sos ciemnoczekoladowy. Ponadto w opisie składników można trafić na migdały i orzechy laskowe, ale to zapewne w postaci zmielonej, bo niewyczuwalne na języku przy próbie rozpuszczenia na nim czekolady i jej składników.

Podsumowując, zapewne dobra oferta dla pasjonatów mlecznych czekolad – dla mnie zdecydowanie za słodka, stąd przeciętna ocena.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (Sklep Tesco, wrzesień 2014): 11,99 zł
Cena za kg: 79,93 zł
Liczba kcal w 100g: 532
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 55g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 31g
Ostrzeżenia: może zawierać jajka, pszenicę, migdały, orzechy laskowe i śladowe ilości innych orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *