Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Batonik Irish Whiskey Truffle – Butlers

Batonik Irish Whiskey Truffle - ButlersKolejnym produktem firmy Butlers z Irlandii jest batonik Irish Whiskey Truffle. Celowo poszukuję ciekawych smaków tej firmy, odkąd spodobała mi się ich wyjątkowa bombonierka A Selectrion of Chocolate Truffles & Pralines.

Sięgnąłem więc po batonik leżący na półce Almy, do tanich nie należał, bo za 75g produkt należało zapłacić 7,99 zł, czyli 106,53 zł za kg. Były też inne do wyboru, ale skusiłem się na ten ze względu na czekoladę deserową (min. 58% kakao), która jest bardzo dobrej jakości u tego producenta.

Batonik Irish Whiskey Truffle - ButlersJednak w smaku dominuje tytułowa irlandzka whiskey (16% zawartości nadzienia), znajdująca się w kremowym gęstym nadzieniu. Smak alkoholu jest bardzo intensywny (a ja nie należę do koneserów kolorowych trunków, wręcz przeciwnie), co mocno przeszkadza w rozkoszowaniu się pozostałymi składnikami batonika. Jest to zupełnie inny smak od tych znanych z nadzienia niektórych polskich produktów, w których tylko subtelnie da się wyczuć dodatek alkoholu (spirytusowego – czystego smaku).

Za to dla lubujących się we wszelkiego typu „łiskaczach” może to być świetna przekąska.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, wrzesień 2014): 7,99 zł
Cena za kg: 106,53 zł
Liczba kcal w 100g: 532
Ostrzeżenia: zawiera alkohol, mleko, soję i śladowe ilości orzechów i glutenu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *