Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Pralinki Milk Chocolate Pralines – Favorina

Pralinki Milk Chocolate Pralines - FavorinaFavorina to jedna z marek stworzonych dla sieci Lidl. Opisywany dziś produkt to praliny z czekolady mlecznej (min. 30% kakao, 45% wagi pralinki) z nadzieniem o smaku orzechów laskowych (50% wagi pralinki)i z kakaowymi chrupkami zbożowymi (pozostałe 5% wagi) – angielska nazwa: Milk Chocolate Pralines.

Opakowanie może nie zachwyca elegancją, jakiej można by oczekiwać od słodyczy produkowanych we Włoszech, zwykła foliowa paczka z przezroczystym okienkiem, a do tego zbyt obszerna, tak jakby tych pralinek miało być więcej, ale nie dosypali. Ogólnie ważą one 200g i choć widać na zdjęciu, że są w kilku różnych opakowaniach (pralinki są w kształcie czekoladowych kulek pojedynczo pakowanych), to jednak każda ma identyczny smak.

Pralinki Milk Chocolate Pralines - FavorinaZe względu na wysoką tendencję do rozpływania się w palcach i w ustach, polecam spożywać te kulki prosto po wyciągnięciu z lodówki, sprawiają wtedy lepsze wrażenie nie tylko estetycznie ale i smakowo. Charakteryzują się wysokim poziomem słodkości (dodam – tej słodkości wynikającej z cukru mlecznego), a jako wyróżnik należy pochwalić perfekcyjnie wykonane (widoczne na zdjęciu) chrupki zbożowe – są bardzo kruche (a nie skrzypiące jak często się zdarza przy kukurydzianych dodatkach).

Na uwagę zasługuje porażająco niska cena 4,99 zł za opakowanie (24,95 zł za kg!). Nie wiem, czy to tylko produkt sezonowo wprowadzony do polskiego Lidla, czy utrzyma się dłużej, ale na pewno gwarantuje wysoką jakość doznań smakowych (zwłaszcza dla wielbicieli czekolady mlecznej) przy niskiej cenie.

Widziałem też inny smak w sprzedaży, ale ten wydał mi się na pierwszy rzut oka bardziej atrakcyjny.

Ocena ogólna (subiektywna) 2+/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (sklep Lidl, październik 2014): 4,99 zł
Cena za kg: 24,95 zł
Liczba kcal w 100g: 532
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 59,3g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 30,1g
Ostrzeżenia: prócz orzechów laskowych może zawierać śladowe ilości innych orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *