Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Chocolate Sticks Blood Orange – Basini

Chocolate Sticks Blood Orange - BasiniKtóry to już raz goszczą na tej stronie czekoladowe paluszki? Tym razem opisuję produkt znany pod marką Basini i przeznaczony dla sieci Lidl. Chocolate Sticks Blood Orange – tak brzmi nazwa na opakowaniu paluszków w deserowej czekoladzie (min. 51% kakao) z nadzieniem z czerwonych pomarańczy.

Chocolate Sticks Blood Orange - BasiniÓw nietypowy składnik wyprodukowanych w Holandii paluszków to czerwone pomarańcze w proszku (1,3% zawartości), ponadto produkt może zawierać śladowe ilości orzechów, nie wspominają jednak o kukurydzy ani ryżu prażonym – a jednak jakieś (choć w minimalnym stopniu) wyczuwalne drobinki są wyczuwane jako odróżniające się od konsystencji czekolady – gdy chcemy, aby ta rozpuściła się na języku. Pod tym kątem jest dużo lepiej od paluszków Orange Sticks.

Inną ciekawostką wyczytaną na opakowaniu jest zawartość lecytyny, która nie pochodzi z soi, a ze słonecznika. Również opakowanie się wyróżnia, gdyż zamiast 75g mamy dwie odrębnie pakowane plastikowe rynienki z owymi czekoladowymi paluszkami, które łącznie zawierają aż 125g tych paluszków w dość przyzwoitej cenie 6,99 zł, co daje 55,92 zł za kg.

Smak pomarańczowy faktycznie wyczuwalny i dla miłośników połączenia tego smaku z czekoladą deserową to chyba jedno z tańszych dobrej jakości rozwiązań.

Warto nadmienić, że istnieją też inne wersje smakowe tych paluszków i dostępne są w naszym kraju w Lidlu.

Ocena ogólna (subiektywna) 3-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Lidl, wrzesień 2014): 6,99 zł
Cena za kg: 55,92 zł
Liczba kcal w 100g: 510
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 58g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 27,1g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *