Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada Mousse au Chocolat Orange – Moser Roth

Czekolada Mousse au Chocolat Orange - Moser RothSkusiłem się, aby przetestować nową (przynajmniej dla mnie, bo wcześniej nie widziałem) czekoladę gorzką z nadzieniem pomarańczowym i musem czekoladowym, a wyprodukowaną w Niemczech i na tamten rynek przeznaczoną. Chodzi o Mousse au Chocolat Orange firmy Moser Roth.

Czekolada Mousse au Chocolat Orange - Moser RothKupiłem ją w promocji u osoby sprzedającej towary sprowadzane z Niemiec, a kosztowała zaledwie 6 zł za sporej wielkości kartonowe opakowanie o wadze 187,5g, co daje 32 zł za kg. Moim zdaniem widać tu spore naśladownictwo do czekolady o podobnym składzie i rodzaju opakowania, ale ze znanej firmy Lindt (linia Creation).

Jednak na tym podobieństwa się kończą, bowiem w smaku to zupełnie dwa różne produkty. Czekolada jest tu dużo bardziej gorzka (min. 85% kakao) zamiast smaku zbliżonego do deserowej, nadzienie pomarańczowe (mocno kwaskowate) tylko z wyglądu jest podobne, bo tu mamy do czynienia z wersją półpłynną, a w czekoladzie Lindt jest ono bardziej galaretkowate. Obie te cechy mogę ocenić na niekorzyść tego naśladownictwa. Najmniej zarzutów mam do musu czekoladowego. Całościowo jednak muszę stwierdzić, że te składniki mocno gryzą się smakowo, czego nie uświadczymy w przypadku czekolady Lindt.

Ciekawostką jest to, że w środku znajdujemy pięć osobno zapakowanych miniczekolad (patrz zdjęcie poniżej). Plus za niską cenę, bardziej docenią to wielbiciele czekolad wyjątkowo intensywnie nasyconych kakao.

Czekolada Mousse au Chocolat Orange - Moser RothOcena ogólna (subiektywna) 2-/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (produkt z Niemiec, wrzesień 2014): 6,00 zł
Cena za kg: 32 zł
Liczba kcal w 100g: 535
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 36,4g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 38,2g
Ostrzeżenia: Nie znam niestety j. niemieckiego, a innych napisów brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *