Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Fioretto Marzipan minis – Lindt

Fioretto Marzipan minis - LindtKolejna odsłona z kolekcji Fioretto firmy Lindt, to czekoladki Fioretto Marzipan w wersji mini. Poprzednio opisywałem Fioretto Nougat w wersji podstawowej, czyli w kartonowym opakowaniu w kształcie sztabki złota, z okienkiem. Tym razem to papierowa torebka (również z okienkiem) zawierająca mniejsze pralinki (stąd dopisek minis na opakowaniu) o łącznej wadze 115g.

Fioretto Marzipan minis - LindtNie jestem w stanie porównać małej i dużej wersji o tym samym smaku, ale co małych odpowiedników mam pewne wątpliwości, bowiem na opakowaniu widać nadzienie marcepanowe (mogę je ocenić, że jest gdzieś na pograniczu między mokrym a suchym typem marcepana) oblane mleczną czekoladą, w której to warstwie powinny znajdować się chrupki ryżowe, ale ta idea sprawdzała się raczej w wersji dużej (podstawowej), tu jakoś mało zauważalne.

Smakowo nie mam zastrzeżeń, dobrej jakości marcepan oblany mleczną czekoladą (według mnie powinno być nieco więcej tej czekolady), ale nic poza tym, żadnego zachwytu, choć uwielbiam produkty tej firmy. Jest kilka produktów z marcepanem, które bardziej cenię, ale to wynika z faktu, że są w deserowej czekoladzie i to w lepszych proporcjach czekolady do marcepana.

Opakowanie przygotowane na rynek niemiecki z małą dawką informacji, więc nie za wiele można wyczytać, cena podana w euro to 2,90, po przeliczeniu z dnia kupna jakieś 12,20 zł, to dość sporo, bo wychodzi około 106 zł za kg.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (produkt z Niemiec, lipiec 2014): 12,20 zł
Cena za kg: 106 zł
Liczba kcal w 100g: 501
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 61g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 23g
Ostrzeżenia: zawiera alkohol (choć w małych ilościach)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *