Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekoladowa pomarańcza Terry’s Chocolate Orange

Czekoladowa pomarańcza Terry's Chocolate OrangeCzekoladowa pomarańcza, to niezwykły wynalazek jeśli chodzi o stronę wizualną. To czekolada w kształcie prawdziwej pomarańczy, która składa się z 20 identycznych kawałków tworzących kulę podobną do owocu. Kula ta zapakowana jest w sześcienne kartonowe pudełko z okienkiem w kształcie okręgu, co uwidoczniono na poniższym zdjęciu.

Czekoladowa pomarańcza Terry's Chocolate OrangeNie tylko kształt i opakowanie są wyjątkowe, nawet samo to, że producent nie zajmuje się niczym innym, jak tylko owymi kulami pomarańczowej czekolady (choć w wielu odmianach, o czym można przeczytać na angielskiej Wikipedii). Zatem marka i nazwa czekolady zlewają się w jeden napis: Terry’s Chocolate Orange, a sam produkt pochodzi z Irlandii. Wewnątrz kartonu kula ma jeszcze pomarańczowe z wierzchu, a aluminiowe od środka opakowanie, po rozpakowaniu wygląda to tak:

Czekoladowa pomarańcza Terry's Chocolate OrangeAle przejdźmy do walorów smakowych. Wolę czekoladę ciemną od mlecznej, choć w połączeniu ze smakiem pomarańczowym uważam ten wyrób za świetny rodzaj produktu. Jednak tu producent przesadził z ilością dodanego mleka, pozostawiając samego kakao ledwie 25%, a to chyba w okolicach dolnej granicy między nazewnictwem czekolada a wyrób czekoladopodobny (coś znanego z czasów komunistycznych). Dlatego w drobnej ilości da się zjeść, przy większych porcjach można się szybko zasłodzić (w tym głównie cukrem mlecznym jak sądzę). Pamiętać przy tym należy, że opakowanie zawiera dość sporą porcję, bo aż 175g czekolady. Opakowanie dostępne jest w Almie w niemałej cenie 14,90 zł. Ciekawy pomysł na imprezę dla dzieci, bo kawałków jest aż 20, wszystkie identyczne, no i dzieci często uwielbiają takie przesłodzone czekoladki.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – wyskoki

Cena za opakowanie (sklep Alma, kwiecień 2014): 14,90 zł
Cena za kg: 85,14 zł
Masa kakaowa min. 25%
Liczba kcal w 100g: 525
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 60,5g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 28,5g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości pszenicy i orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *