Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Mleczna czekolada z cynamonem Cinnamon Crisp – Cachet

Mleczna czekolada z cynamonem Cinnamon Crisp - CachetTo kolejna (po tej świątecznej od Lindt) czekolada z cynamonem, jaką mam okazję opisywać. Chodzi o czekoladę Cinnamon Crisp marki Cachet wyprodukowaną przez belgijską firmę Kim’s Chocolates NV.

Mleczna czekolada z cynamonem Cinnamon Crisp - CachetEleganckie kartonowe opakowanie skrywa 100g tabliczkę mlecznej czekolady (31% kakao) wzbogaconej naturalnymi aromatami wanilii i cynamonu.

Cynamonowy posmak jest wyraźnie wyczuwalny, wręcz dominujący, brak jednak całkowicie informacji o składniku wprowadzającym chrupkość zawartą w nazwie czekolady. Jest go na całe szczęście mało, przez co nie przeszkadza zbytnio smakowaniu czekolady przez rozpuszczanie jej kawałków na języku.

Mimo wyjątkowości składu sama czekolada jakoś mnie nie zachwyciła (w odróżnieniu od tej na początku zasygnalizowanej cynamomowej od Lindt), natomiast uważam, że i tak warto ją spróbować, mój gust jest wszak mocno subiektywny, a uwag krytycznych do tego produktu nie mam, no może tylko cena mogłaby być niższa, bowiem to produkt zakupiony w Almie za 7,99 zł.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, lipiec 2014): 7,99 zł
Cena za kg: 79,90 zł
Masa kakaowa min. 31%
Liczba kcal w 100g: 537
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 58,1g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 30,5g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości orzechów, jaja i gluten

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *