Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada z fiołkami Noir Aux Pepites Saveur Violette – Auchan

Czekolada z fiołkami Noir Aux Pepites Saveur Violette - AuchanNoir Aux Pepites Saveur Violette – tak brzmi nazwa na opakowaniu czekolady deserowej (min. 49% kakao) z dodatkami o smaku fiołkowym (w proporcji około 11:1 czekolady do dodatków) wyprodukowanych we Francji dla sieci Auchan. 100g czekolada wyraźnie oznaczona jako seria limitowana w estetycznym kartonowym opakowaniu, które zawiera nawet wytłoczone symbole dla niewidomych.

Czekolada z fiołkami Noir Aux Pepites Saveur Violette - AuchanPrzejdźmy do konkretów – w moim odczuciu bardzo smaczna i łagodna, przy pierwszej styczności faktycznie dostrzega się aromat fiołków (2% wagi czekolady). Cena umiarkowana jak na serię limitowaną: 6,25 zł.

A co można powiedzieć o samych fiołkach? Oczywiście rozczarują się ci, którzy myślą, że dojrzą w tabliczce faktycznie kawałki kwiatków. Oto skład kawałków o smaku fiołkowym: cukier, przecier jabłkowy, glukoza z pszenicy, błonnik ananasowy, substancje zagęszczające: alginian sodu, fosforany wapnia, barwnik: koszenila, aromaty fiołka 0,006%, regulator kwasowości: kwas cytrynowy). Nie wiadomo też, czy sam aromat fiołka jest pozyskiwany z kwiatów, czy też kawał chemii… Zerknąłem też w Almie na ich wyrób tego typu – też podobnie wyglądały składniki fiołkowe.

Podsumowując – to dobra, unikatowa kompozycja czekolady deserowej z drobnymi ciut chrupkimi wstawkami, a wszystko dopełnia niespotykany aromat fiołkowy. Przynajmniej raz można spróbować, choć pewnie nie jest to stały element dostępny w Auchan, to może co jakiś czas będzie dostępny. Jeśli nie, to można poszukać droższego odpowiednika z serii Krakowski Kredens w Almie.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Auchan, lipiec 2014): 6,25 zł
Cena za kg: 62,50 zł
Liczba kcal w 100g: 574
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 55g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 34g
Ostrzeżenia: może zawierać orzechy, jaja i sezam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *