Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Czekolada marcepanowa w kostkach Marzipan-Cream – Schogetten

Czekolada marcepanowa w kostkach Marzipan-Cream - SchogettenW zasadzie tytuł już wszystko mówi i można by na tym zakończyć opis, bo chyba każdy poznał tę markę, a jednak warto szerzej o tym napisać. Marka Schogetten kojarzy się zwykle z bardzo słodkimi czekoladami w mlecznej czekoladzie (jeden przykład już wcześniej opisywałem), a charakterystyczne dla niej jest to, że wykonano ją w postaci zestawu 18 osobnych kostek nadziewanej czekolady o łącznej wadze 100g.

Tym razem czekolada jest deserowa (min. 50% kakao) lub gorzka, jak twierdzi tłumacz producenta na opakowaniu przeznaczonym na polski rynek (jednak za mało tego kakao, aby upierać się przy tym, że jest gorzka w smaku). Nadzienie jest marcepanowe gdzieś pomiędzy wersją suchą i mokrą marcepana. Proporcje czekolady do marcepana są w mojej ocenie bardzo dobre i mogę ją spokojnie polecić jako bardzo smaczne urozmaicenie dla wielbicieli kwadratowej czekolady marcepanowej Ritter Sport (oba te produkty są produkowane w Niemczech).

Czekolada marcepanowa w kostkach Marzipan-Cream - SchogettenCena bardzo przyzwoita (ok. 3,30-3,50 zł), bo marka Schogetten mocno wciska się do wszelkich sieci sklepów, jednak nie wszędzie mają te same smaki, np. na marcepanową trudniej trafić, ale widziałem ją w Realu i Almie.

Ocena ogólna (subiektywna) 4+/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Real, sierpień 2014): 3,39 zł
Cena za kg: 33,90 zł
Liczba kcal w 100g: 507
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 50g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 29,3g
Ostrzeżenia: zawiera alkohol, migdały, może zawierać śladowe ilości orzeszków ziemnych i innych orzechów, glutenu, jaja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *