Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Mleczna czekolada z miodem Honeycomb Crisp Mik Chocolate – Butlers

Mleczna czekolada z miodem Honeycomb Crisp Mik Chocolate - ButlersKolejna ciekawa mleczna czekolada tym razem z dodatkiem miodu, a wyprodukowana przez firmę Butlers, producenta z Irlandii. Nosi ona nazwę Honeycomb Crisp Mik Chocolate i sprzedawana jest w standardowej tabliczce o wadze 100g.

Mleczna czekolada z miodem Honeycomb Crisp Mik Chocolate - ButlersJuż nie pierwszy raz trafiam na produkt tej firmy i kolejne pozytywne zaskoczenie. Rzadko trafia się na dodatek w postaci miodu, dlatego tym dokładniej przyjrzałem się szczegółom. Na opakowaniu podano, że 10% zawartości czekolady to właśnie plasterki miodu, ale ich skład pozostawia wiele do życzenia, nie wiem bowiem, na ile to analiza chemiczna prawdziwego miodu, a na ile próba jego sztucznego odtworzenia, bowiem owe plasterki miodu składają się z cukru, syropu glukozowego, cukru brązowego, sody oczyszczonej.

Oprócz tego nietypowego składnika, w 85% mamy do czynienia z czekoladą mleczną (min. 32% masy kakaowej), kolejną część stanowią chrupki ryżowe też złożone z wielu składników – co nadaje ową chrupkość produktu. Jest to jednak wyjątkowo delikatna chrupkość, zupełnie inna od tej uzyskiwanej z płatków kukurydzianych (które zgrzytają w zębach), zatem nawet dla mnie do zaakceptowania.

Cena jednak niemała, bowiem to produkt kupiony w Almie, mimo to warto sprawdzić i samemu ocenić jakość, bo moim zdaniem jest to czekolada godna polecenia zwłaszcza dla smakoszy mlecznych wyrobów, inna od typowych.

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – wyskoki

Cena za opakowanie (sklep Alma, lipiec 2014): 7,99 zł
Cena za kg: 79,90 zł
Masa kakaowa min. 32%
Ostrzeżenia: prócz mleka, soi i glutenu może zawierać śladowe ilości orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *