Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Pałeczki z czekolady deserowej – Krakowski Kredens

Pałeczki z czekolady deserowej - Krakowski KredensCzasem warto zerknąć nie tylko na polską nazwę produktu, ale i jej angielski odpowiednik, co ciekawe, w opisywanym dziś produkcie ma to znaczenie, choć wyprodukowano go w Polsce. Chodzi o Pałeczki z czekolady deserowej o smaku pomarańczowym należące do serii produktów marki Krakowski Kredens produkowanej na potrzeby sieci Alma. Dodajmy – serii drogich produktów.

Pałeczki z czekolady deserowej - Krakowski KredensA dlaczego wspomniałem o nazwie angielskiej? Bo jej nazwa wskazuje na cechę produktu: są to chrupiące paluszki czekoladowe: Crispy Chocolate Sticks With Orange Flavour. Tak się składa, że nie przepadam za tym urozmaiceniem w odniesieniu do słodyczy, owa chrupkość (dzięki zawartości 10% spreparowanych płatków kukurydzianych) sprawia wrażenie zgrzytania zębów jak przy zjadaniu np. truskawek prosto z krzaka z odrobiną piasku (może ktoś miał taką okazję spróbować niemytych truskawek).

Ale nie zapominajmy o podstawowych walorach smakowych. Posmak pomarańczowy jest lekko wyczuwalny w pierwszej chwili, potem trudniej go dostrzec, bo dominująca jest jednak deserowa czekolada (min. 50% kakao).

Niestety na opakowaniu nie podano rzeczywistej nazwy producenta (częsta zagrywka produktów sieciowych), ale w mojej ocenie to może być produkt tożsamy z innymi paluszkami produkowanymi w Polsce, bo smakowo nie potrafię odróżnić. Identyczna forma opakowania (tylko stylizacja zgodna z serią Krakowskiego Kredensu), waga, zawartość procentowa kakao w czekoladzie oraz charakterystyczne płatki kukurydziane – czy to przypadek? Trudno dociec, ale wiem jedno, cena zdecydowanie za wysoka wynosząca 5,99 zł wobec tańszego odpowiednika kosztującego (i tak niemało) w tym samym sklepie 4,79 zł.

Ocena ogólna (subiektywna) 2/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, wrzesień 2014): 5,99 zł
Cena za kg: 79,87 zł
Masa kakaowa min. 50%
Ostrzeżenia: może zawierać orzechy, soję i gluten

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *