Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Toruńskie Pierniki Marcepanowe Niebo w czekoladzie – Kopernik

Toruńskie Pierniki Marcepanowe Niebo w czekoladzie - KopernikMarka Kopernik z Torunia to gwarancja wysokiej jakości oryginalnych Toruńskich Pierników. Tym razem sięgnąłem po nie, bo po pierwsze i tak należą do produktów w czekoladzie i to deserowej, a po drugie trafiłem na wersję świąteczną z nadzieniem o smaku marcepanowym.

I tu mam spory dylemat, czyli rozważanie wyższości wiedzy (czyli tego, co przeczytałem na etykiecie) nad odczuciami smakowo-zapachowymi. A zapach jest wręcz magnetyzujący zaraz po otwarciu opakowania. Niestety owy smak marcepanowy nie przekłada się na zawartość marcepanowego nadzienia – jest to więc ściema totalna, bo w składzie nie ma nawet śladu migdałów pod żadną postacią, które uwidocznione są na zdjęciu na tylnej części opakowania!

Toruńskie Pierniki Marcepanowe Niebo w czekoladzie - KopernikTo dlatego widoczne nadzienie nie na jasnej barwy charakterystycznej dla masy marcepanowej. Skład nadzienia jest następujący: przecier jabłkowy zagęszczony, cukier, substancja żelująca: pektyna amidowana, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancja konserwująca: sorbinian potasu, barwnik: kurkuma, aromat. Trochę szok, podobnie jak reszta składowych chemicznych tych pierników, które wolę pominąć w opisie.

Toruńskie Pierniki Marcepanowe Niebo w czekoladzie - KopernikSkupię się zatem na pozytywach, a te niewątpliwe są, bo paczkę pierników o wadze 150g zjada się z wielką lekkością i aż trudno przestać! Nie są przesadnie gumowate, nadzienie delikatne – wszystko wciągające, stąd wysoka ocena 3/5. Kiedyś co prawda jadłem smaczniejsze pierniki o smaku marcepanowym, ale już nie pamiętam jakiego producenta, to też był towar okazjonalny z okresu świąt Bożego Narodzenia. Pierniki znalazłem w Almie i kosztowały niemało bo aż 7,99 zł. Na pewno warto skosztować, ale coś mnie ta precyzyjna lista składników nie zachęca, która niby przekłada się na rzekomy smak marcepanowy bez śladu składnika marcepanowego, jakim są migdały…

Ocena ogólna (subiektywna) 3/5
Poziom słodkości – średni

Cena za opakowanie (sklep Alma, grudzień 2014): 7,99 zł
Cena za kg: 53,27 zł
Liczba kcal w 100g: 501
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 70,1g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 7,4g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości jaj, mleka, orzechów laskowych i arachidowych

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *