Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Cukierki Geisha Dark – Fazer

Cukierki Geisha Dark - FazerFirma Fazer z Finlandii produkuje słodycze Geisha w kilku wersjach, są to zarówno batoniki, czekolada jak i cukierki. Podstawowa odmiana bazuje na mlecznej czekoladzie, jednak udało mi się trafić na wyjątkowy produkt, czyli cukierki Geisha Dark oblane ciemną, deserową czekoladą.

Fazer posiada bardzo dobre receptury czekolad deserowych. Opakowanie zawiera 150g cukierków, które są tak wciągające, że trudno oprzeć się sięgnięciu po kolejnego (sprawia to ciemna czekolada, która nie jest tak słodka, jak mleczna wersja Geishy), a że jest to spore opakowanie, trzeba mieć duże samozaparcie, żeby w którymś momencie przestać (proponuję konsumowanie w towarzystwie).

Cukierki Geisha Dark - FazerOrzechowe nadzienie (orzechy laskowe: 12%) jest takie samo, jak w każdej innej wersji Geishy i wyczuć w nim można jakby produkt ze zmielonymi wafelkami, choć wprost z receptury to nie wynika. Pojedynczy cukierek jest dość drobny i ma bardzo dobre proporcje zawartości czekolady do nadzienia – często ten element znacząco wpływa na ostateczną ocenę smakową produktu.

Dość wysoka cena, choć można powiedzieć, że warta zapłacenia za ten luksusowy towar. Udało mi się dokonać zakupu (cena promocyjna była niższa o 2 zł) tej odmiany wyłącznie w Almie, a jak wiadomo, to sklep ze sporą marżą. Jako produkt z wysokiej półki, sam w sobie może służyć jako elegancki słodki upominek dla koleżanki z pracy przy okazji jakiegoś jej święta.

Ocena ogólna (subiektywna) 4/5

Cena za opakowanie (sklep Alma, grudzień 2012): 11,99 zł
Cena za kg: 79,93 zł
Liczba kcal w 100g: 545
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 47g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 36g
Ostrzeżenia: może zawierać śladowe ilości migdałów i innych orzechów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *