Czar Słodyczy - czekoladowe inspiracje

Okolicznościowa mleczna czekolada z cynamonem – Lindt

Okolicznościowa mleczna czekolada z cynamonem - LindtOmawiana dziś czekolada mleczna z nutą cynamonu Weihnachts-Chocolade to okolicznościowy produkt pojawiający się na półkach sklepowych tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia – a to wielka szkoda, bo to nieziemsko smaczna czekolada od Lindt!

>Niestety nie tylko krótki okres dostępności jest tu problemem, ale i bardzo wysoka cena wynosząca w tym roku aż 12,90 zł za tabliczkę 100g w złotobrązowym kartonowym opakowaniu. Może i cena byłaby ciut niższa, ale w tym roku udało mi się trafić na tę czekoladę jedynie w Almie, a tam mają spore marże. Przed kilku laty kupowałem tę czekoladę również w Tesco i kilku innych sklepach (chyba nawet w empiku jeśli mnie pamięć nie myli), teraz nigdzie nie udało mi się jej zauważyć, a nawet w Almie gdzieś na dolnej półce pokątnie niewyeksponowane i bez etykiety cenowej te tabliczki się znajdowały.

Okolicznościowa mleczna czekolada z cynamonem - LindtCo jest takiego wyjątkowego w tej tabliczce prócz opakowania? Na pewno zawartość opisana na etykiecie jako pełnomleczna (min. 30% kakao) alpejska czekolada z nadzieniem kremowo-orzechowym (44%) oraz nutą cynamonu i kolendry. To właśnie nadzienie jest dla mnie zniewalająco smaczne – tak bardzo, że nie mogłem się oprzeć, by kupić kilka takich tabliczek mimo wysokiej ceny!

Za samą pełnomleczną czekoladą aż tak nie przepadam, choć ta w wykonaniu Lindta potrafi być wyjątkowa – za to niezwykłym nadzieniem wszystko daje się nadrobić (stąd maksymalna ocena 5/5), moim zdaniem mogłoby go być nieco więcej.

Ocena ogólna (subiektywna) 5/5
Poziom słodkości – wysoki

Cena za opakowanie (sklep Alma, grudzień 2014): 12,90 zł
Cena za kg: 129 zł
Masa kakaowa min. 30%
Liczba kcal w 100g: 580
Zawartość cukru (węglowodany) w 100g: 52g
Całkowita zawartość tłuszczu w 100g: 38g
Ostrzeżenia: prócz mleka i orzechów laskowych (10%) może zawierać migdały

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *